31. janvāris, Otrdiena
Vārda dienas: Tekla, Violeta
Sākuma lapa » Sabiedrība » Deputāti bažījas, ka NVA popularizē emigrāciju
Deputāti bažījas, ka NVA popularizē emigrāciju
Autors: Apollo.lv / 9. aprīlis 2013, 15:28
Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas deputāti otrdien, diskutējot par to, vai valstij jāpopularizē darba iespējas ārvalstīs, vienojās aicināt Labklājības ministriju vērtēt, vai tās pakļautībā esošās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izplatītie informatīvie materiāli par darba iespējām ārzemēs un to izplatīšanas veids nav uzskatāms par netiešu aizbraukšanas popularizēšanu.


Saeimas Preses dienests portālam «Apollo» pavēstīja, ka apakškomisijas deputāti otrdien pauda sašutumu par NVA plaši sagatavoto informatīvo materiālu klāstu par darba iespējām ārvalstīs, kas tika izplatīts 19.Starptautiskajā izglītības izstādē «Skola 2013».

Politiķi uzskata, ka valsts interesēs ir pēc iespējas mazināt latviešu emigrāciju uz ārvalstīm, veicināt repatriāciju un ierobežot jaunus imigrācijas riskus nākotnē.

«Ir saprotams, ka ekonomiskās krīzes un to sociālo seku apstākļos, daudziem tautiešiem darbs ārzemēs bija vienīgā iespēja. Tajā pašā laikā valsts iestādēm būtu jāpauž viennozīmīga attieksme – aicināt tautiešus palikt Latvijā. Pārlieku centīga darba iespēju reklāma ārvalstīs var noskaņot par labu aizbraukšanai arī tos pilsoņus, kuri par šādu lēmumu nav izšķīrušies. Diemžēl daudzi aizbraucēji tēvzemē neatgriežas, kas Latvijas iedzīvotājiem nozīmē mūsu tautsaimniecībā neieguldītu darbu un līdzekļus,» uzsvēra apakškomisijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars (NA).

«Valsts uzdevums ir sekmēt tādus sociāli ekonomiskos apstākļus, lai ikvienam pilsonim būtu iespējas pilnvērtīgi dzīvot, attīstīt talantus un strādāt Latvijā. Tikmēr jebkādos apstākļos ikvienai valsts iestādei jāapliecina, ka tautiešu izvēle par labu dzīvei Latvijā ir Latvijas kopējā griba un aicinājums. Nodarbinātības valsts aģentūru aicinām vairāk popularizēt labās prakses piemērus Latvijā, kā arī informatīvajos bukletos par darba iespējām ārvalstīs uzsvērt arī šādas izvēles negatīvās sekas,» sacīja Dzintars, uzsverot - būtiski, lai šādi informatīvie materiāli saturētu aicinājumu izsvērt visas iespējas, kā palikt Latvijā vai atgriezties mājās pie pirmās iespējas, ja šāds risinājums tūlītēji nav atrodams.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: emigrācija, emigranti, NVA, Saeima

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats