16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Rīgas namu pārvaldnieka klientus atbrīvos no sodanaudas parādiem
Rīgas namu pārvaldnieka klientus atbrīvos no sodanaudas parādiem
Autors: Kate Namniece, BIZNESS.LV / 23. maijs 2012, 17:21
Pēc Rīgas domes priekšsēdētājs Nila Ušakova uzdevuma SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) atbrīvos savus klientus no parādiem par uzrēķināto sodanaudu. Lai iedzīvotāji saņemtu soda naudas parādu „amnestiju”, tiem būs jānoslēdz mierizlīgums ar namu pārvaldi, jāsastāda parādu atmaksas grafiks ar terminu līdz 24 mēnešiem. Aprēķināta soda nauda tiks dzēsta no mierizlīguma parakstīšanas datuma.


“Ja ģimenei ir parāds 1500 Ls, un no šī parāda 750 Ls ir pamatsumma, bet 750 Ls - soda nauda, tad pēc mierizlīguma var vienoties par grafiku ar mēneša maksājumu 31,25 Ls mēnesī uz 24 mēnešiem. Un 750 ls, kas ir soda nauda, tiks “norakstīta”, - teicis Nils Ušakovs

Visiem RNP parādniekiem ir dota iespēja vērsties „Rīgas namu pārvaldnieks” klientu apkalpošanas centros no 01.07 līdz 31.12, lai izmantotu šo iespēju.

Pašlaik iedzīvotāju parādi SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” ir 24 miljoni latu. Vēl septiņi miljoni latu ir aprēķināti soda procentos. Parādi ir apmēram 64 tūkstošiem mājsaimniecību, no tām 24 tūkstošiem parādi ir jau ilgstošu laiku. Šiem 24 tūkstošiem parādnieku vidēja parāda summa svārstās no 1000 līdz 2000 Ls, un no tās apmēram 40-50% ir tieši soda nauda.

“Mēs neesam ieinteresēti pelnīt uz sodanaudas rēķina. Mēs esam ieinteresēti, lai cilvēki atmaksātu parādus. Un mēs lieliski saprotam, ka absolūtais vairākums no parādniekiem nemaksā tikai un vienīgi grūto ekonomisko apstākļu dēļ. Mūsu pienākums ir palīdzēt viņiem izkļūt no parādiem, nevis iedzīt viņus vēl dziļākos parādos. Un, pēc mūsu domām, šī “amnestija” palīdzēs mums veicināt pašu parādu atmaksu”, - uzskata Nils Ušakovs.

„Rīgas namu pārvaldniekam” ir uzdots arī izstrādāt sistēmu, lai vienošanos par parādu dzēšanu varētu attālināti noslēgt arī tie klienti, kas jau ilgstošu laiku dzīvo ārzemēs.

Veicot veco līgumu pārbaudi, ir arī noskaidrojies, ka soda procentu likmes būtiski atšķiras, atsevišķos gadījumos tās ir pat 0,5% dienā. Tāpēc namu pārvaldei ir uzdots no 01.07 sākt pārslēgt visus līgumus ar vienotu likmi 0,1%.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Nils Ušakovs, parādi, Rīgas namu pārvaldnieks, soda nauda

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats