22. jūlijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » AS “Latvijas valsts meži” 2021. gadu noslēgusi ar izciliem rezultātiem
AS “Latvijas valsts meži” 2021. gadu noslēgusi ar izciliem rezultātiem
Autors: Publicitātes materiāls / 24. februāris 2022, 15:51
AS “Latvijas valsts meži” (LVM) padome ir izskatījusi valdes ziņojumu par 2021. gada operatīvajiem saimnieciskās darbības rezultātiem, kas liecina, ka aizvadīto gadu uzņēmums noslēdza ar 130,4 miljonu eiro peļņu pirms nodokļu nomaksas, kas ir par 54,3 miljoniem eiro vairāk, salīdzinot ar 2020. gadu. Peļņas pieaugumu veicināja lielāki ieņēmumi no koksnes pārdošanas, kas kopumā sastāda 389,5 miljonus eiro, tai skaitā 374,5 miljoni eiro gūti no apaļkoksnes sortimentu pārdošanas.

AS “Latvijas valsts meži” padomes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, komentējot aizvadītā gada rezultātus, uzsver: “Lai arī 2021. gadā bija jāpārvar vairāki izaicinājumi, akciju sabiedrībai tas bija labs. LVM izpildīja visas saistības pret koksnes pircējiem, sasniedzot izcilus finanšu rezultātus, ko lielā mērā sekmēja iepriekš veiktās investīcijas meža infrastruktūras attīstībā – meža ceļa tīklu izveidē un jauno tehnoloģiju ieviešanā. Tas palīdzēja palēnināt ražošanas izmaksu pieauguma tempus un kāpināt peļņu gan akciju sabiedrībai, gan pakalpojumu sniedzējiem, kas strādā valsts mežos. Uzņēmuma finanšu rezultāti dos šajos sarežģītajos apstākļos tik nozīmīgo pienesumu valsts budžetā. LVM padomes vārdā izsaku īpašu pateicību uzņēmuma darbinieku komandai par ieguldījumu rezultātu sasniegšanā.”

2021. gadā bija vērojams īpaši augsts pieprasījums pēc būvkonstrukciju produkcijas un augsti cenu līmeņi eksporta tirgos. Sasniedzot pieprasījuma maksimumu trešā ceturkšņa izskaņā, zāģmateriālu un skaidu plātņu tirgos ceturtajā ceturksnī pieprasījums mazinājās.

Gada izskaņā būtiski pieauga aktivitāte kurināmās koksnes tirgos. Neierasti saspringtā situācija energoresursu tirgos vecināja gan koksnes pieprasījumu, gan cenu kāpumu Latvijā.

2021. gada nogalē Latvijas kokmateriālu piedāvājumu negatīvi ietekmēja sezonālie faktori. Lielais sniega daudzums un mainīgie laika apstākļi apgrūtināja mežizstrādes darbus un kokmateriālu pieejamību tālākai transportēšanai.

Lai palielinātu meža kapitāla vērtību un ikgadējo koksnes pieaugumu, 2021. gadā veikti jaunaudžu kopšanas darbi 31,7 tūkstošu hektāru platībā. Kvalitatīvas koksnes pieaugumu nākotnē sekmēs atjaunotās meža meliorācijas sistēmas 18,9 tūkstošos hektāru.

2021. gadā ieņēmumi no meža koku sēklu un stādu pārdošanas veidoja 7,2 miljonus eiro: kopumā realizēti 55,3 miljoni meža koku stādu, no kuriem 12,9 miljoni stādu eksportēti.

Lai nodrošinātu arvien pieaugošo pieprasījumam pēc Latvijā audzētiem meža koku stādiem, pērn turpinājās jaunās ”Mežvidu” kokaudzētavas būvniecība Madonas novadā. 2021. gadā ekspluatācijā tika nodotas 5 lielās siltumnīcas, 6 stādu audzēšanas poligoni, ierīkotas sūkņu stacijas, veikti ūdens pievades un citi darbi. “Mežvidos” paveiktais jau tuvākajā laikā ļaus būtiski palielināt tirgū piedāvāto stādu daudzumu.

Mērķtiecīgi attīstot derīgo izrakteņu ieguves vietu tīklu, 2021. gadā strauji auga minerālo materiālu un to maisījumu ražošana. No to tirdzniecības ieņēmumos gūti 2,4 miljoni eiro. Kopumā pērn realizēti 967 tūkstoši kubikmetri minerālo materiālu un to maisījumu.

Dabas daudzveidības saglabāšana vienmēr ir bijusi būtiska LVM mežsaimnieciskās ražošanas sastāvdaļa. Vairāk nekā 21 % no uzņēmuma valdījumā esošajām meža un citām zemēm (mežiem, purviem, pļavām, ūdeņiem) LVM apsaimnieko ar mērķi – dabas aizsardzība, savukārt pārējās meža platībās, plānojot un īstenojot mežsaimniecisko darbu, tiek izvirzītas un rūpīgi kontrolētas noteiktās vides prasības.

Īstenojot ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu, uzņēmums ir iesaistījies arī vairākos vides projektos. Piemēram, projekta “Apsaimniekošanas pasākumu veikšana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos biotopu un sugu aizsardzības stāvokļa uzlabošanai” ietvaros trīs gadu laikā plānots uzlabot un atjaunot gan Eiropas Savienības nozīmes biotopus, gan uzlabot un atjaunot piemērotus apstākļus aizsargājamu sugu dzīvotņu ilgtspējīgai pastāvēšanai 14 īpaši aizsargājamās LVM apsaimniekošanā esošās dabas teritorijās.
Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats