21. janvāris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija
Sākuma lapa » Nekustamais īpašums » Vasarā nodos ekspluatācijā lielāko sociālo dzīvokļu kompleksu Latvijā
Vasarā nodos ekspluatācijā lielāko sociālo dzīvokļu kompleksu Latvijā
Autors: Daiga Stokenberga / NRA.LV / 8. aprīlis 2014, 11:23
Kopš 2009. gada, kad Rīgā ekspluatācijā tika nodoti pirmie pašvaldības īres nami un sociālo dzīvokļu projekti, jaunu mājokli ir saņēmuši tūkstošiem rīdzinieku.


Šīs vasaras otrajā pusē Imantas 8. līnijā ekspluatācijā tiks nodots vērienīgākais sociālo dzīvokļu komplekss Latvijā, kas realizēts šā pašvaldību sasaukuma laikā, raksta NRA.lv.

Vandalisms – reāla problēma

Nenoliedzami, ka absolūti lielākā daļa cilvēku, kuri saņēmuši jaunu pašvaldības dzīvokli, ir to pelnījuši un izturas saudzīgi gan pret pašu dzīvokli, gan iekšējo un ārējo ēkas infrastruktūru. Taču kā darvas piliens spēj sabojāt visu medus mucu, tā daži deklasēti īrnieki spēj izpostīt ļoti daudz. Vispostošāko vandaļu ietekmi izjūt Ulbrokas ielas Dreiliņos pašvaldības dzīvojamo māju iemītnieki. Ik nedēļu apsaimniekotājs SIA Rīgas pilsētbūvnieks saņem sūdzības par izdemolētiem liftiem, nepieciešamo kāpņu telpu remontu, izlauztām dzelzs ārdurvīm, izdemolētiem bērnu rotaļu laukumiņiem, izsistiem logiem kāpņu telpās, nozagtiem radiatoriem. Remontu izmaksas sastāda tūkstošus latu. Cīņa ar vandaļiem ir ļoti sarežģīta – lai kādu sauktu pie atbildības, nepieciešami tieši pierādījumi. «Diemžēl katrā mājā ir cilvēki, kuri viņiem vien zināmu iemeslu dēļ lauž un posta. Vandaļu dēļ cieš visi mājas iedzīvotāji. Mūsu līdzekļi ir ierobežoti, un katru nedēļu par liftu remontiem maksāt tūkstošus arī nevaram. Māju augšējos stāvos dzīvo vecāka gadagājuma cilvēki, jaunās ģimenes ar maziem bērniem. Iepriekš domājām, ka vainīgi ir jaunieši, taču mūsu rīcībā esošie videomateriāli liecina, ka vandaļi ir pieauguši cilvēki. Atdevām video policijai, gaidām rezultātus,» tā Rīgas pilsētbūvnieka runasvīrs Ivo Kiršblats.

Arī pašvaldības SIA Rīgas pilsētbūvnieks valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule ir nobažījusies: «Stājoties amatā, nedomāju, ka mūsu īrnieki tik bezatbildīgi izturas pret savu dzīvesvietu. Mūsu operatīvās sapulces katru nedēļu sākas ar ēku pārvaldnieka atskaiti – kas salauzts vai sabojāts iepriekšējā nedēļā. Noķēpātas sienas ir mazākais, salīdzinot ar sadedzinātiem lifta vadības blokiem, atlauztām pasta kastītēm, apzagtiem siltumsūkņiem un tamlīdzīgām lietām. Tie ir paši māju iedzīvotāji vai viņu viesi, no malas jau neviens iekšā tur netiek.» Imantas 8. līnijas kompleksā tiks organizēts dežurantu dienests, kas iespēju robežās garantēs kārtību.

Kontrolē būvniecības procesu

Projekta pasūtītājs ir SIA Rīgas pilsētbūvnieks, bet darbus veic būvkompānijas Re&Re un Dārti. Janvārī būvvalde saņēma vēstuli par iespējamiem būvniecības pārkāpumiem minētajā objektā. Ņemot vērā Maxima traģēdiju, sūdzībai tika pievērsta īpaša uzmanība gan no domes vadības, gan SIA Rīgas pilsētbūvnieks atbildīgo personu puses. Lai klātienē iepazītos ar veikto darbu kvalitāti, objektu apmeklēja arī Nils Ušakovs. Vaicāts par iespaidiem par redzēto, mērs atzīst: «Pirms dažiem mēnešiem tika saņemtas sūdzības par darbu kvalitāti, tostarp neatbilstošu materiālu izmantošanu, kas varētu atstāt iespaidu uz ēku drošību. Ir veiktas pārbaudes, un šobrīd mums iebildumu pret būvdarbu kvalitāti nav. Patlaban nav nekādu priekšnosacījumu, ka objektu varētu nepabeigt laikā, tāpēc ieteicām būvniekiem nesteigties un visu izdarīt vislabākajā kvalitātē, ko viņi mums apsolīja.»

Kompleksa nodošana ekspluatācijā būs ieguvums arī pārējiem Imantas un Zolitūdes iedzīvotājiem – šeit atradīsies arī mūsdienīgi aprīkota bērnu poliklīnika. Vienlaikus tiek risināts jautājums par sabiedriskā transporta maršrutu un reisu skaita optimizāciju. Tuvākajā laikā sāksies arī Anniņmuižas meža sakārtošana, daļu no tā pārvēršot par parku ar grantētiem un asfaltētiem celiņiem un bērnu rotaļu laukumiem ar apgaismojumu.

Pēc iepriekšminēto darbu pabeigšanas sakārtota būs vēl viena Rīgas daļa – atliek vien cerēt, ka iedzīvotāji to saudzēs un gūs prieku.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Ivo Kiršblats, Nils Ušakovs, Rīgas pilsētbūvnieks, sociālo dzīvokļu komplekss

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats