23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Ukraina vienojas ar Norvēģijas enerģētikas uzņēmumu Statoil par gāzes piegādi
Ukraina vienojas ar Norvēģijas enerģētikas uzņēmumu Statoil par gāzes piegādi
Autors: BNA.LV / 6. oktobris 2014, 16:10
Ukraina visbeidzot atrisinājusi energoenerģētikas jautājumu un noslēgusi vienošanos ar Norvēģijas lielāko enerģētikas uzņēmumu ” Statoil” par gāzes piegādi, vēsta Reuters.com.


Beidzot Ukraina izlēmusi saraut ilgstošo atkarību no Krievijas dabasgāzes un spert soli tuvāk ekonomiskai izaugsmei. Kā zināms, reaģējot uz Ukrainas nevēlēšanos maksāt augstāku cenu par gāzes piegādi, Krievijas valsts dabasgāzes koncerns “Gazprom” šī gada jūnija vidū liedza tai gāzes eksportu. Mēnešiem ilgais liegums atstājis ievērojamas sekas uz Ukrainas valsts tautsaimniecību.

Kamēr Ukraina saņēmusi jau pirmo gāzes piegādi no Norvēģijas caur Slovākiju, tikmēr sabiedrībā izskanējis viedoklis, ka šīs Ukrainas lēmums var saniknot Krieviju un tā var vērsties pret «Statoil», liekot šķēršļus tai ceļā uz centieniem kļūt par lielāku no pirmajām pasaules kompānijām.

Jau pagājušajā nedēļā Krievija negatīvi reaģējusi uz Eiropas valstu sniegto palīdzību Ukrainai un paziņojusi, ka, ja Eiropas valstis nolēmušas piegādāt Ukrainai gāzi, tad «Gazprom» būs spiests lauzt līgumu.

Pirmā valsts, kas reaģēja uz draudiem bija Ungārija, kas nekavējoties apturēja gāzes eksportu uz Ukrainu. Tikmēr Slovākija, kas ir vidutājs starp Ukrainu un “Statoil”, atteicās pakļauties Krievijas spiedienam, kā rezultātā Krievija uz pusi samazinājusi gāzes piegādes apmērus valstij.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Statoil, Ukraina

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats