22. jūlijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
Sākuma lapa » Makroekonomika » Āboltiņa saņem budžeta portfeli: Tas ir pirmais izaugsmes budžets
Āboltiņa saņem budžeta portfeli: Tas ir pirmais izaugsmes budžets
Autors: Apollo.lv / 28. septembris 2012, 12:22
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), saņemot no finanšu ministra Andra Vilka portfeli ar nākamā gada valsts budžeta projektu, sacīja, ka tas ir pirmais izaugsmes budžets, informē Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā.


Āboltiņa sacīja: «2013.gada budžets apstiprina mūsu valsts finanšu neatkarību, jo tas ir veidots bez starptautisko aizdevēju uzraudzības. Tas ir arī pirmais izaugsmes budžets - jau šogad esam sasnieguši to izaugsmes rādītāju, kādu starptautiskie aizdevēji Latvijai prognozēja 2017.gadā.»

«Valsts ekonomiskā izaugsme un attīstība kopumā ir sasniedzama, ja ļaudis vēlas mūsu valstī radīt un audzināt bērnus, ja cilvēki grib šeit strādāt, dzīvot un domāt par valsts nākotni visi kopā,» sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Āboltiņa akcentēja, ka šogad budžeta portfeli pirmo reizi saņemam Atvērto durvju dienā, kas ir zīmīgi un simboliski un saskan ar parlamenta atvērtības un atklātības principu, raksta Apollo.lv.

No Saeimas priekšsēdētājas saņemot 2013.gada valsts budžeta portfeli, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (V) sacīja, ka šis ir pirmais gads, kad budžeta veidošanā nav bijusi doma par budžeta samazināšanu, bet ir izdevies paredzēt finansējumu valsts prioritārajiem mērķiem.

«Skatot 2013.gada budžetu, visspraigākās debates būs par demogrāfiju, kas nav tikai pabalsti. Demogrāfija nozīmē atbalstu strādājošajiem, veselībai, izglītībai un drošībai mūsu valstī, kam ir paredzēts nozīmīgs finanšu pielikums,» sacīja Reirs.

Arī finanšu ministrs Andris Vilks (V) uzsvēra, ka pēdējo četru gadu laikā šis ir pirmais budžets, kad valdība to sagatavojusi patstāvīgi bez tiešas starptautisko aizdevēju līdzdalības.

«Šis budžets noteikti ir saistāms ar izaugsmi, un tajā ir ietverta gan tautsaimniecības izaugsme, nodokļu mazināšana, labklājības palielināšana. Tam būtu jākalpo par pamatu, lai Latvijas tautsaimniecība nākamgad būtu ar straujāku izaugsmi un lai budžeta deficīts būtu viens no zemākajiem Eiropas Savienībā,» norādīja Vilks.

Plānots, ka nākamā gada budžeta likumprojektu pirmajā lasījumā Saeima skatīs 22.oktobrī, bet 15.novembrī to pieņems galīgajā lasījumā.

Valsts budžeta projekts Saeimā tika iesniegts ne tikai papīra formā, bet arī elektroniski zibatmiņā.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka, taupot resursus, patlaban 66 Saeimas deputāti ir atteikušies no Saeimas sēdes dokumentiem papīra formā, un tādējādi arī šis budžeta likumprojekts viņu vajadzībām netiks pavairots.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Andris Vilks, budžeta portfelis, Solvita Āboltiņa, valsts budžets

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats