23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Makroekonomika » EK Latvijas budžetā ieskaita visus līdzekļus no apturētajiem ES fondu maksājumiem
EK Latvijas budžetā ieskaita visus līdzekļus no apturētajiem ES fondu maksājumiem
Autors: Apollo.lv / 12. jūlijs 2012, 15:07
Ceturtdien Eiropas Komisija (EK) Latvijas budžetā ir ieskaitījusi Latvijas deklarētos Eiropas Sociālā fonda maksājumus 25,9 miljonu eiro apmērā. Līdz ar to Latvija budžetā ir saņēmusi visu aizturēto fondu - Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Kohēzijas fonda un Eiropas Sociālā fonda - maksājumus pilnā apmērā ap 120 miljoniem eiro, portāls «Apollo» uzzināja Finanšu ministrijā.


«Latvija ir labi paveikusi visus mājasdarbus un veiktie ES fondu vadības sistēmas uzlabojumi ir devuši zaļo gaismu maksājumu plūsmas atjaunošanai no Eiropas Komisijas. Šobrīd visi ieteikumi ir ieviesti atbilstoši pasākumu plānam, tādējādi ir panākta ES fondu vadības un kontroles sistēmas pilnveidošana un uzlabošana. ES fondi ir Latvijas tautsaimniecības izaugsmes dzinējspēks, kas arī turpmāk sekmēs Latvijas ekonomikas konkurētspējas paaugstināšanu Baltijas reģionā,» pauž finanšu ministrs Andris Vilks (V).

EK ar oficiālu vēstuli 4.jūlijā informēja Finanšu ministriju par Eiropas Sociālā fonda maksājumu atjaunošanu Latvijas budžetā. Tas nozīmē, ka Valsts kase kā sertifikācijas iestāde var ierastajā kārtībā atsākt izdevumu deklarēšanu un maksājumu pieprasīšanu no EK pilnā apmērā arī Eiropas Sociālā fonda ietvaros, raksta Apollo.lv.

Jau ziņots, ka 29.jūnijā EK Latvijas budžetā ieskaitīja 55,5 miljonus eiro, bet 3.jūlijā 38 miljonus eiro iepriekš deklarētos Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda maksājumus.

Finanšu ministrija atgādina, ka izveidojusies situācija nekādi neskāra projektu īstenotājus, kas savus pieteiktos maksājumus visu laiku saņēma. Ieguldīto naudu projektu īstenotājiem vispirms atmaksā no valsts budžeta līdzekļiem, pēc tam Latvija EK iesniedz izdevumu deklarācijas par projektos veiktajām atmaksām un saņem no EK atmaksas savā budžetā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Eiropas Komisija, Eiropas Sociālā fonda maksājumi, Eiropas Sociālais fonds, Latvijas budžets

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats