18. janvāris, Pirmdiena
Vārda dienas: Antis, Antons
Sākuma lapa » Sabiedrība » Ja visi skolnieki lietos sejas maskas, prasība par kvadrātmetriem nebūs obligāta
Ja visi skolnieki lietos sejas maskas, prasība par kvadrātmetriem nebūs obligāta
Autors: bizness.lv / 5. janvāris 2021, 14:10
Ja visi skolnieki klātienes mācībās lietos sejas maskas, prasība par audzēkņiem nodrošināmajiem kvadrātmetriem skolām nebūs obligāta, otrdien intervijā Latvijas Radio norādīja izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Ja situācija valstī ar Covid-19 saslimstību būtiski nepasliktināsies, plānots, ka no 11. janvāra 1.- 4. klašu skolēni mācības turpinās skolās klātienē. Tiekot runāts arī par 9.-12. klašu skolēniem. Savukārt pārējo klašu skolēniem plāno attālinātās mācības. Tas attiecas arī uz 5.–6. klašu skolēniem.

Šuplinska atzina, ka divus mēnešu ilgās attālinātās mācībās 1.-6. klašu skolēni apgūst par 50% mazāk mācību vielas, nekā klātienē un cieš izglītības kvalitāte: “Ja ieilgs šis process, tad arī vecākajās klasēs var pasliktināties rezultāti, tai skaitā būtiski pasliktināties skolēnu emocionalitāte un labsajūta.”

“Attālinātais mācību process nav klātienes kopija. [..] Tas nozīmē, ka viela ir sagementē blokos un ir jāmēgina atteikties no maznozīmīgām tēmām,” sacīja ministre.

Šodien, 5. janvārī, valdībā spriedīs, vai mazo klašu skolēniem būs jāvelk sejas maskas skolās. Ja to apstiprinās, un skolās būs nodrošināta klašu vēdināšana, tad varētu atteikties no obligātās prasības nodrošināt katram skolēnam klasē minimālo platību, atzina Šuplinska.

Tāpat ministre atzina, ka vēlas, lai pedagogus iekļauj kā prioritāri pret Covid-19 vakcinējamo grupu, lai viņus varētu sākt vakcinēt jau janvārī vai februārī ar “Pfizer” vakcīnām.
Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats