29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma neatbalsta Belēviča ideju ierobežot veselības aprūpi
Straujuma neatbalsta Belēviča ideju ierobežot veselības aprūpi
Autors: BNA / 7. oktobris 2015, 16:19
Ministru prezidente Laimdota Straujuma neatbalsta veselības ministra Gunta Belēviča ieceri, kas paredz, ka pacientiem jāizmanto maksas pakalpojumi, ja viņi iepriekš veselības aprūpes pakalpojumu izvēlējušies saņemt privātā ārstniecības iestādē.


Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni žurnālistiem Straujuma norādīja, ka veselības ministra iecere nav atbalstāma. Vienlaikus premjere norādīja, ka pats ministrs publiskā telpā izskanējušo informāciju sauc par pārpratumu. 

Straujuma atklāja, ka pieprasīs Belēvičam sniegt rakstveida paskaidrojumu par šādu rosinājumu.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs 6.oktobrī nāca klajā ar ieceri par to, ka pacientiem jāizmanto maksas pakalpojumi, ja viņi iepriekš veselības aprūpes pakalpojumu izvēlējušies saņemt privātā ārstniecības iestādē. Ministra iecere paredz, ka valsts apmaksātus izmeklējumus nevarēs saņemt tie cilvēki, kuri operāciju plāno veikt privātajās ārstniecības iestādēs un maksāt paši.

Belēvičs akcentēja nepieciešamību veikt precizējumus normatīvajos aktos, lai nodalītu valsts apmaksātas veselības aprūpes saņemšanu no maksas medicīnas pakalpojumiem. Maksātspējīgiem pacientiem, kuri būtu uzsākuši maksas pakalpojumu saņemšanu, būtu jāturpina ārstēšanās maksas sektorā. Pēc ministra domām, tādā veidā tiktu uzlabota medicīniskās palīdzības pieejmība mazāk aizsargātajām pacientu grupām (maznodrošinātajiem, pensionāriem u.c.), kam šī palīdzība ir nepieciešama visvairāk.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Guntis Belēvičs, Laimdota Straujuma, pacientu maksājumi, veselības nozare

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats