15. jūnijs, Otrdiena
Vārda dienas: Baņuta, Vilija, Vits
Sākuma lapa » Sabiedrība » Ušakovs: Nākamgad nepalielinās Rīgas domes vadības algas
Ušakovs: Nākamgad nepalielinās Rīgas domes vadības algas
Autors: BNA / 7. oktobris 2015, 15:36
Rīgas domes vadības algas 2016. gadā tiks iesaldētas un paliks šī gada līmenī. Pēc Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova iniciatīvas šādu lēmumu pašvaldības deputāti plāno pieņemt tuvākajā Rīgas domes sēdē. Šodien grozījumus lēmumā „Par darba samaksu Rīgas domē” skatīs pašvaldības Finanšu un administrācijas lietu ārkārtas komitejas sēdē.


Domes lēmumprojekts paredz iesaldēt Rīgas domes priekšsēdētāja, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka un Rīgas domes komiteju priekšsēdētāju darba algas likmes, proti, 2016. gadā minētās amatpersonas saņems tādu pašu mēnešalgu, kā 2015. gadā.

Ušakovs norāda, ka, atšķirībā no Saeimas deputātiem, domes vadība neredz iespēju palielināt sev darba samaksu. „Rīgas domē pēc likuma arī varētu pacelt algas. Tomēr, ņemot vērā situāciju valstī, šis jautājums nav mūsu dienaskārtībā. Ne mēram, ne vicemēram, ne komiteju vadītājiem algas necels. Tā vietā mēs meklējam iespējas paaugstināt atalgojumu vēl dažām pašvaldības darbinieku grupām, piemēram, bibliotekāriem un policistiem,” saka domes priekšsēdētājs.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, amatpersonu mēnešalgu nosaka, ņemot vērā aizpagājušā gada vidējo darba samaksu un piemērojot tai koeficientu. Tas nozīmē, ka, palielinoties vidējai darba samaksai, palielinās arī mēnešalga. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem vidējā valstī strādājošo darba samaksa 2013. gadā bija 716 eiro, bet 2014. gadā – 765 eiro. Nosakot mēnešalgu 2015. gadā, ņēma par pamatu 2013. gada vidējo darba samaksu, savukārt, nosakot mēnešalgu 2016. gadam, būtu jāvadās pēc 2014. gada vidējās darba samaksas.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: deputātu algas, Nils Ušakovs, Rīgas dome

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats