19. jūlijs, Piektdiena
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila
Sākuma lapa » Sabiedrība » Bēgļiem piespriestais pabalsts varētu būt mazāks par 256 eiro
Bēgļiem piespriestais pabalsts varētu būt mazāks par 256 eiro
Autors: BNA / 6. oktobris 2015, 10:51
Patvērumu meklētāju pašreizējais pabalsts, kas ir 256 eiro, varētu samazināties līdz robežai, kura nodrošinātu, ka bēgļi nebūtu spiesti pievērsties noziedzībai, šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.


Straujuma intervijā atzina, ka pabalsts bēgļiem varētu būt mazāks par 256 eiro, bet ne tik mazs, lai bēgļi būtu spiesti pievērsties noziedzībai.

Vienlaikus viņa nevēlējas nosaukt precīzu summu, cik liels pēc samazināšanas varētu būt bēgļa pabalsts, tomēr viņa pauda uzskatu, ka šai summai ir jābūt nedaudz virs trūcīgas personas ienākumu sliekšņa, kas ir 128,06 eiro.

"Cilvēks nevar izdzīvot ar valdības piespriesto pabalstu, kuru mēs plānojam samazināt," sacīja Straujuma, komentējot bēgļiem sniegto iespēju strādāt. Viņa pauda pārliecību, ka zemais pabalsts kalpos kā motivācija patvērumu meklētājiem strādāt.

Savukārt komentējot publiski izskanējušo informāciju, ka Latvijai vajadzētu 16 miljonus eiro bēgļu uzņemšanai, Straujuma norādīja, ka tā ir neadekvāta summa. Vienlaikus viņa skaidroja, ka aprēķinātā summa paredz arī pavadošos pasākumus, nevis tikai bēgļiem.

Viņa paskaidroja, ka par summu, kas reāli nepieciešama bēgļu uzņemšanai Latvijā, tiks lemts 20.oktobrī, kad valdībā plānots lemt par bēgļu jautājumu.

Jau vēstīts, ka valdība konceptuāli atbalstījusi Indikatīvo rīcības plānu personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā.

Saskaņā ar padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona, kuru uzņemšanai nepieciešami 16 miljoni eiro.

Rīcības plāns ietver trīs rīcības virzienus – personu atlasi un pārvietošanu, patvēruma meklētāju uzņemšanu un izmitināšanu, kā arī integrācijas pasākumus.

Plānots, ka pirmie bēgļi Latvijā varētu ierasties ziemā - pa 30 līdz 40 cilvēkiem mēnesī.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bēgļu pabalsti, Laimdota Straujuma, patvērumu meklētāji

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats