21. jūnijs, Piektdiena
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma: finansējums aizsardzības budžeta palielināšanai tiks atrasts
Straujuma: finansējums aizsardzības budžeta palielināšanai tiks atrasts
Autors: BNA.LV / 18. februāris 2015, 11:07
Līdz marta beigām Aizsardzības ministrijai un Finanšu ministrijai jāiesniedz kopīgi veiktie aprēķini, lai līdz 2018. gadam beigām varētu palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.


Straujuma intervijā apstiprināja, ka šis jautājums ir apspriests gan ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, gan Drošības padomi un amatpersonas ir vienisprātis, ka aizsardzības budžeta palielināšana ir svarīga, galvenokārt, ņemot vērā pašreizējos ģeopolitiskos apstākļos.

Patlaban gan nav skaidrs, no kādiem avotiem tiks ņemts nepieciešamais finansējums, bet kā norāda Straujuma, tas ir Finanšu ministrijas uzdevums atrast šos avotus.

“Martā sāksim domāt par nākošo valsts budžetu, bet varu apgalvot, ka mediķi un skolotāji nebūs mūsu pēdējā prioritāte,” sacīja Straujuma, norādot, ka viens no iespējamajiem avotiem aizsardzības budžeta palielināšanā varētu būt līdzekļi, kas šogad tērēti prezidentūrai.

“Tāpat jāpārskata kādi ne tik būtiski tēriņi, kas ir valsts budžetā. Jāizvērtē vai kāds no ieplānotajiem pasākumiem ir tik būtiskāks par aizsardzību, izglītību, medicīnu,” atzīmēja Straujuma.

Jau vēstīts, ka amatpersonas vienojušās par to, ka nevar gaidīt līdz 2020. gadam, lai palielinātu Latvijas aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP un to lemts palielināt līdz 2018. gadam.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats