19. jūlijs, Piektdiena
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma: jaunu sankciju piemērošana Krievijai ir obligāta
Straujuma: jaunu sankciju piemērošana Krievijai ir obligāta
Autors: BNA.LV / 27. janvāris 2015, 11:45
Jaunu sankciju piemērošana Krievijai ir obligāta, tā šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja ministru prezidente Laimdota Straujuma.


Straujuma pastāstīja, ka pēc Latvijas priekšlikuma ceturtdien, 29. janvārī, uz ārkārtas sanāksmi tiek sasaukti visi Eiropas ārlietu ministri, kurā arī tiks spriests par to, kāda veida sankcijas būtu jāievieš. Ministre gan ir pārliecināta, ka jaunu sankciju piemērošana Krievijai ir obligāta.

Straujuma norādīja, ka lai arī tiktu piemērotas jaunas sankcijas, tas nav pats galvenais – svarīgāk Krievijai ir beigt savu uzbrukumu Ukrainā, lai Ukrainas iedzīvotāji beidzot varētu atgūties ekonomiskajā jomā.

Ministru prezidente atzīmēja, ka piemērojot jaunas ekonomiskās sankcijas, ar Krieviju nedrīkst pārtraukt sarunas, jo agri vai vēlu risinājums tik un tā būs jāmeklē, jo sarežģījumi rodas tad, kad konflikts tiek iesaldēts.

Neskatoties uz priekšlikumiem un politiku, Straujuma atzina, ka jaunas sankcijas nevēlas neviens, jo tās ietekmē arī Latviju un rada saspīlējumu pasaulē, taču Krievija ir pārkāpusi parakstīto Minskas vienošanos, tātad arī apzinājusies situāciju, kas var rasties, ja šī vienošanās netiks ievērota.

“Ukrainā notiek karš- mēs nevaram skatīties un neko nedarīt, tādēļ ir jāparāda Latvijas attieksme,” sacīja Straujuma.

Ar Straujumu vienisprātis bija arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, kas LNT raidījumā “900 sekundes” apstiprināja, ka vienīgais veids, kā censties Krieviju apstādināt, ir diplomātiskie veidi jeb sankcijas, jo notikumi Mariupolē vairs atkārtoties nedrīkst.

Prezidents norādīja, ka Latvijai kā prezidējošai valstij ir liela atbildība panākt visu 28 valstu kopīgu lēmumu šajā jautājumā.

Bērziņš gan atzīmēja, ka jaunajām sankcijām būtu jābūt daudz mērķētākām kā līdz šim, lai pamatā ciestu terora notikumu organizētāji un vadītāji, nevis parastie Krievijas iedzīvotāji.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats