21. jūnijs, Piektdiena
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma Valsts prezidenta vietā uz Maskavu 9. maijā neplāno doties
Straujuma Valsts prezidenta vietā uz Maskavu 9. maijā neplāno doties
Autors: BNA.LV / 7. janvāris 2015, 12:03
Kā iepriekš vēstījām, Krievija pašlaik gatavojas iespaidīgām svinībām, atzīmējot 70 gadus, kopš tika sakauta nacistiskā Vācija Otrajā pasaules karā, un uz Maskavā paredzēto ceremoniju ir ielūgts arī Latvijas prezidents Andris Bērziņš un citas augsta ranga personas, starp kurām ir arī Lietuvas un Igaunijas prezidenti.


Lai gan Igaunijas un Lietuvas valsts prezidenti jau ir paziņojuši, ka uz 9. maija svinībām nedosies, Bērziņš lēmumu vēl nav pieņēmis.

Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai Latvijas Neatkarīgās Televīzijas (LNT) rīta raidījumā “900 sekundes” tika jautāts, vai gadījumā, ja politologi un valsts amatpersonas lems, ka situācijas kompromiss būtu uz Kremli doties valdības vadītājai, Straujuma piekristu, taču Ministru prezidente šādu variantu noraidīja, jo viņas darba grafiks ir izstrādāts jau pusgadu uz priekšu, un došanās 9. maijā uz Krieviju tajā neietilpst.

Par to, kādam vajadzētu būt Bērziņa lēmumam, Straujuma centās runāt izvairīgi, sakot vien to, ka lēmums jāpieņem pašam prezidentam, un tas nav atkarīgs no viņas viedokļa. Ministru prezidente piebilda, ka došanās uz ceremoniju ir jāizvērtē no dažādiem aspektiem, ņemot vērā visus apstākļus- gan Krievijas agresiju Krimā, gan Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā faktoru.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats