17. janvāris,
Vārda dienas: Tenis
Sākuma lapa » Sabiedrība » Ušakovs: Saeimas lēmums par Rīgas sabiedrisko transportu ir spļāviens sejā rīdziniekiem
Ušakovs: Saeimas lēmums par Rīgas sabiedrisko transportu ir spļāviens sejā rīdziniekiem
Autors: BNA.LV / 18. decembris 2014, 11:52
Saeimas vairākuma lēmums nepiešķirt dotāciju nerīdzinieku pārvadājumiem Rīgas sabiedriskajā transportā ir spļāviens sejā visiem rīdziniekiem, uzskata Rīgas domes  priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Saeima vakar  noraidīja priekšlikumu piešķirt 15 miljonus eiro lielu dotāciju, lai segtu izdevumus par Rīgā nedeklarēto iedzīvotāju pārvadāšanu ar 50% atlaidi Rīgas sabiedriskajā transportā.

Kā informē Rīgas domē,  pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme” saņem dotāciju no Rīgas budžeta. Savukārt katras pašvaldības budžets tiek veidots no nodokļiem, kurus maksā  tikai šajā pašvaldībā deklarētie iedzīvotāji. Atlaide 50% no pašizmaksas pašlaik tiek nodrošināta par Rīgas budžeta līdzekļiem visiem pasažieriem, gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem. Rīgas sabiedriskajā transportā 25% no pasažieriem ir nerīdzinieki. Pie esošās pašizmaksas 1,20 eiro  un atlaides 50% nerīdzinieku pārvadāšana izmaksā Rīgas budžetam līdz 15 miljoniem eiro gadā.

Lēmums nodrošināt vienādu atlaides līmeni rīdziniekiem un nerīdziniekiem bija pieņemts kā  pagaidu risinājums šā gada  sākumā sarunu gaitā starp Rīgas domi un  Vides un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Tālāk bija iecerēts atrast mehānismu, kā Rīgai kompensēt nerīdzinieku pārvadājumus.

„Es gribētu izteikt pateicību gan toreizējiem VARAM vadītājiem E.Cilinskim un R.Naudiņam, gan jaunam ministram K.Gerhardam par viņu atbalstu un sapratni. Viņi visi tiešām ir centušies atrast racionālu risinājumu šai problēmai”, – atzīmē  N.Ušakovs.

“Savukārt Saeimas vakardienas  balsojumu pret dotāciju nerīdzinieku pārvadājumiem  var uztvert tikai un vienīgi kā spļāvienu sejā rīdziniekiem un klaju ņirgāšanos  par galvaspilsētas iedzīvotājiem”, –  norāda Rīgas domes priekšsēdētājs.

Kā jau vēstīts, Saeima trešdien, 17. decembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja 2015.gada valsts budžetu un vidēja termiņa budžeta ietvara likumu, kā arī pieņēma 19 budžetu pavadošos likumprojektus. Nauda lielā mērā tika sadalīta valdošās koalīcijas interesēs, kamēr opozīcijas priekšlikumi nav tikuši ņemti vērā.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Nils Ušakovs

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats