23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Sabiedrība » EK nosaka Latvijai sodu par neatbilstoši izterēto naudu lauksaimniecības nozarē
EK nosaka Latvijai sodu par neatbilstoši izterēto naudu lauksaimniecības nozarē
Autors: BNA.LV / 10. jūlijs 2014, 12:07
Latvijai ir noteikta soda nauda 741 000 eiro apmērā no Eiropas Komisijas (EK) par neatbilstoši iztērētiem Kopējās lauksaimniecības politikas atbalsta līdzekļiem. Latvija lēmu apstrīdējusi, bet EK šo lūgumu noraidījusi.


Zemkopības ministrijas pārstāvji skaidro, ka lai samazinātu administratīvo slogu Eiropas Savienības platību maksājumu saņemšanai lauksaimniekiem, Latvija 20008. un 2009. gadā nepildīja dažas noteiktās EK prasības, kas saistās ar labas lauksaimniecības un vides apstākļu ievērošanu, raksta NRA.lv.

Tā kā Latvijā no 1,6 miljoniem hektāru tikai 800 hektāri platības atrodas ar slīpumu stāvāku par 10%, Latvija neieviesa “Minimālās augsnes pārklājuma” prasību, jo tam nav bijusi vajadzība, jo prasība attiecināma tikai uz 50 hektāriem, kurus aizņem aramzeme.

Vēl netika ieviesta prasība par “minimālo ganāmpulku blīvumu”, jo Latvijas gadījumā šie standarti neesot bijuši aktuāli. Standarts tika nodrošināts ar prasību par zālāju nopļaušanu vai noganīšanu.Tomēr Eiropas Komisija neuzskatīja, ka standarts ir ieviests, un nepieļāva, ka divus standartus ievieš ar vienu prasību.

Netika izpildītas arī šādas prasības- “augsekas standarts” un “ainavas elementu saglabāšana”.

Tomēr soda nauda netiek pielīdzināta tikai Latvijai, finanšu korekcija jāmaksā arī citām Eiropas valstīm pat līdz simtos miljonu mērāmām summām.

Sankcijas Latvijai tikušas piemērotas arī par pretīmnākšanu lauksaimniekiem situācijās, kad EK uzskatīja, ka tiem maksājums par konkrēto lauku nepienākas.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Eiropas Komisija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats