28. maijs,
Vārda dienas: Vilhelms, Vilis
Sākuma lapa » Sabiedrība » Valdība piešķir pabalstu trīnīšu vecākiem
Valdība piešķir pabalstu trīnīšu vecākiem
Autors: Apollo.lv / 13. maijs 2014, 17:37
Valdība otrdien atbalstījusi 8538 eiro pabalsta piešķiršanu 7.maijā Rīgā dzimušo trīnīšu ģimenei. Šogad pirmie trīnīši – divi puisīši un meitiņa - piedzima Dzemdību namā Elīnai Mednei. Pabalstu piešķir no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, «Apollo» uzzināja Labklājības ministrijā.


Pēc valdības sēdes labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) klātienē sveica trīnīšu ģimeni un vēlēja vecākiem Elīnai un Timuram nepieciešamo spēku un izturību rūpēs par mazuļiem, lai izaudzinātu bērnus par krietniem un labiem cilvēkiem, kuri dzīvos un strādās Latvijā. Tāpat ministrs nodeva ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) sveicienus un vēlējumus.

«Katra bērniņa piedzimšana ir liela dāvana saviem vecākiem un arī mūsu Latvijai, taču pēdējā nedēļa nesusi trīs reizes lielāku prieku - divās ģimenēs dzimuši trīnīši. Ģimenēm novēlu labu veselību, daudz spēka un mīlestības, audzinot jaunos Latvijas pilsoņus, kuri veidos mūsu valsts nākotni! Valdības atbalsts ģimenēm vispirms ir vienreizējais pabalsts, kas palīdzēs sākumā risināt vairākus praktiskus jautājumus, taču galvenais valdības atbalsts ir ģimenēm atbalstošas politikas veidošana - pabalstu politika, kas sniedz atbalstu; izglītības sistēma, kas veicina izglītības kvalitāti; tautsaimniecības izaugsme, kas rada jaunas darba vietas un rada drošības sajūtu ģimenēm Latvijā,» akcentē Straujuma.

«Ņemot vērā demogrāfisko situāciju valstī, mēs katrā ģimenē vēlētos redzēt trīs un vairāk bērnu. Tāpēc trīnīsu piedzimšana vienmēr ir liels notikums un brīnums, par ko priecājas ikviens. Vecākiem tā ir trīskārša laime, bet vienlaikus arī trīskāršas rūpes un atbildība. Esmu priecīgs arī par otru ģimeni, kurā piedzimuši trīnīši. Pērnais un šis gads kopumā parāda pozitīvu bērnu dzimstības pieaugumu, kas valstij šobrīd ir ļoti nepieciešams. Tāpēc jāturpina iesāktais darbs pie ģimeņu atbalsta sistēmas, kombinējot pabalstus ar pakalpojumu pieejamību,» savukārt uzsver labklājības ministrs.

Ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējs materiālais atbalsts, izmaksājot valsts sociālo pabalstu. Vienreizējs pabalsts ģimenēm, kurās piedzimst trīnīši, tiek izmaksāts jau vairāk nekā desmit gadus un pa šiem gadiem pabalsta apmērs ir audzis.

2004. un 2005.gadā pabalsta apmērs bija 3000 latu, 2006.gadā to paaugstināja līdz 5000 latiem, bet kopš 2008.gada pabalsts bija 6000 lati.

Pēdējos gados visvairāk trīnīšu pasaulē nācis 2011.gadā, kad trīnīši piedzima piecās ģimenēs. 2005.gadā trīnīši piedzima četrās ģimenēs, 2006.gadā trīnīši piedzima divās ģimenēs, 2007.gadā vienā ģimenē, 2008.gadā - trijās ģimenēs, 2009.gadā -  vienā ģimenē, 2010.gadā - vienā ģimenē, 2012.gadā – trijās ģimenēs, bet 2013.gadā – vienā ģimenē.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Labklājības ministrija, trīnīši, Uldis Augulis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats