24. jūnijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Jānis
Sākuma lapa » Sabiedrība » Varētu palielināt atļauto braukšanas ātrumu
Varētu palielināt atļauto braukšanas ātrumu
Autors: Apollo.lv / 8. maijs 2014, 11:21
Uz atsevišķiem autoceļiem varētu palielināt atļauto braukšanas ātrumu, bet uz citiem tieši pretēji – vēl samazināt, domā satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).


Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» ministrs atzinis, ka attiecībā uz ātruma kontroli uz autoceļiem, viņaprāt, tai nevajadzētu būt tik «piekasīgai» uz jauniem, labiem ceļiem.

«[..] Pieļauju pat, ka Latvijā ir vietas, kur ātruma limitu varētu paaugstināt tuvāk tiem braucēju vairākuma faktiski izvēlētajiem skaitļiem, kurus fiksē «Latvijas valsts ceļu» uzskaites punkti. Tajā pašā laikā ļoti aktuāls ir jautājums par pareizu ātruma izvēli uz līkumotiem grants ceļiem. Tur limitu, iespējams, derētu pazemināt. Tas nāktu par labu drošībai, turklāt juridiski mazinātu attiecīgā ceļa īpašnieka un kustības organizatora atbildību. Ja limits noteikts «90», bet avārija notiek pie, teiksim, «80» – nav izslēgti cietušā mēģinājumi novelt vainu uz ceļa saimnieku,» skaidro ministrs.

Matīss norāda, ka diskusija par ātrumu ir sākusies, un tā noteikti jāturpina, taču viņš uzsver, ka nepieciešams atrast paņēmienus, kā mainīt jauniešu un visas sabiedrības attieksmi pret jebkurām vaļībām saskarsmē ar tādiem paaugstinātas bīstamības objektiem kā transporta līdzekļi, raksta Apollo.lv.

«Vainīgs šajās traģēdijās ir ne tikai attiecīgā auto vadītājs, bet arī katrs, kurš pret braukšanu dzērumā, bez tehniskās apskates izturas nevis krasi nosodoši, bet pat ar sajūsmu. Katrs, kurš piekrīt kļūt par šāda «varoņa» pasažieri. Laba pirms vairākiem gadiem bija CSDD kampaņa «Izglāb draugu, neļauj braukt dzērumā». Kaut kas līdzīgu noteikti jāatkārto,» teic Matīss.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Anrijs Matīss, braukšanas ātrums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats