21. jūnijs, Piektdiena
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds
Sākuma lapa » Sabiedrība » Ceļu satiksmes noteikumu grozījumi būs ļoti būtiski; skars visu sabiedrību
Ceļu satiksmes noteikumu grozījumi būs ļoti būtiski; skars visu sabiedrību
Autors: Andris Jurkevics / BIZNESS.LV / 10. aprīlis 2014, 11:58
Ceturtdien, 10.aprīlī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Ministru kabineta noteikumu projekts „Ceļu satiksmes noteikumi”, kas uzlabos satiksmes drošību uz ceļiem. īpaši pievēršot uzmanību mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss uzsver: „Ceļu satiksmes noteikumi ir saistoši ikvienam – autobraucējiem, gājējiem, bērniem, velosipēdistiem, jo katrs no mums tādā vai citādā veidā piedalās ceļu satiksmē. Sagatavotais projekts šobrīd ir nodots starpinstitūciju saskaņošanā, taču tiek gaidīti priekšlikumi un ierosinājumi pirms galīga lēmuma pieņemšanas valdībā.”

Noteikumu projektā iekļaus regulējumu attiecībā uz velosipēdu vadītājiem nepieciešamo infrastruktūru, ieviesīs un definēs ceļa infrastruktūras sastāvdaļu - velojoslu, kas paredzēta velosipēdu braukšanai.

Atbilstoši 2013.gada 2.decembra Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē nolemtajam, jaunajos Ceļu satiksmes noteikumos tiks ieviesta prasība gājējiem un velosipēdu vadītājiem diennakts tumšajā laikā lietot apģērbu (vesti) ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Tāpat nolūkā popularizēt elektromobiļus, šo transportlīdzekļu vadītājiem plānots atļaut braukt pa sabiedrisko transportlīdzekļu joslām. Savukārt  nolūkā uzlabot velosipēdu vadītāju drošību plānots ieviest satiksmes organizācijas risinājums, ar ko šo transportlīdzekļu vadītājiem tiks atļauta braukšana pa sabiedrisko transportlīdzekļu joslām.

Ar noteikumu projektu plānots aizliegt transportlīdzekļu stāvēšanu un apstāšanās krustojumos, kā arī uz gājēju un velosipēdu ceļiem.

Tāpat noteikts aizliegums automobilī, kas nav aprīkots ar drošības jostām, pārvadāt bērnus līdz 3 gadu vecumam.

Nolūkā uzlabot uz velosipēdu vadītājiem attiecināmo noteikumu uztveri un izpratni, tiks nodalītas uz velosipēdu un mopēdu vadītājiem attiecināmās normas.

Tiks izdarīti papildinājumi atbilstoši grozītajiem valsts standartiem par ceļa zīmēm un ceļa apzīmējumiem, ieviešot jaunas ceļa zīmes un ceļa apzīmējumus.

Ņemot vērā grozījumu lielo apjomu, par lietderīgu atzīts Ceļu satiksmes noteikumus izteikt jaunā redakcijā.

Ministru kabineta noteikumu projektu „Ceļu satiksmes noteikumi” tiks nodots saskaņošanai ministrijām un ieinteresētajām sabiedriskajām organizācijām. Pēc saskaņošanas noteikumus apstiprinās valdība un to spēkā stāšanās plānota ar 2015.gada 1.janvāri.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Anrijs Matīss, Ceļu satiksmes noteikumi

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats