29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Brigmanis: Straujumas rīcībā, acīmredzot, ir kāda īpaša informācija
Brigmanis: Straujumas rīcībā, acīmredzot, ir kāda īpaša informācija
Autors: Apollo.lv / 6. februāris 2014, 12:40
Ja premjere Laimdota Straujuma (V) ir nākusi klajā ar priekšlikumu atlikt elektroenerģijas tirgus liberalizāciju, tad viņas rīcībā jābūt kādai īpašai informācijai, to intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» pieļāva Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.


«Ja premjere nāk klajā ar šādu priekšlikumu, acīmredzot, viņas rīcībā ir informācija, kāpēc tas ir iespējams, kāpēc nepieciešams iegūt laiku,» sacīja Brigmanis.

Brigmanis pieļauj, ka šāds priekšlikums parādījies tāpēc, ka ir iespējami citi risinājumi, lai cilvēkiem nevajadzētu tik daudz maksāt, raksta Apollo.lv.

Brigmanis norādīja, ka viņš nav speciālists šajā jomā, bet vairāk skatoties uz situāciju, kāda ir valstī: «Nu nevar cilvēkam uzkraut vairāk, nekā viņš spēj nest. Viņam var būt nezin cik smaga kabata ar eiro, bet tiem eiro jau nav pirktspējas.»

Jau ziņots, ka Straujuma pieļauj, ka elektroenerģijas tirgus liberalizācija Latvijā varētu tikt atlikta vismaz līdz šā gada beigām, nevis tikt īstenota no aprīļa.

Politiķe atzīmēja, ka kopumā Latvijā samazinās trūcīgo cilvēku skaits, tomēr viņu satrauc gaidāmais elektroenerģijas cenu kāpums, kas sagaidāms pēc elektrības tirgus liberalizācijas.

«Vienotības» politiķe atzīmēja, ka Latvijai elektroenerģijas tirgus bija jāatbrīvo no nākamā gada, tāpēc viņai un citiem politiķiem esot radušies jautājumi, kāpēc liberalizācija notiek no 1.aprīļa, lai arī Latvijā nav alternatīvu spēlētāju, un vai pagarinājuma gadījumā Latvijā neienāktu kādi jauni spēlētāji. «Vienotība» gan bija starp tiem politiskajiem spēkiem, kas vien pirms pāris mēnešiem nobalsoja par elektroenerģijas tirgus liberalizāciju, tolaik neceļot skaļus iebildumus par liberalizācijas termiņu.

Straujuma juristiem un ekonomikas konsultantiem ir lūgusi izvērtēt gan iespējas atlikt elektrības tirgus liberalizāciju, gan iespējamos risinājumus.

Politiķe atteicās izteikt minējumus, kāds varētu būt elektrības cenas pieaugums gadījumā, ja liberalizācija tiks atlikta līdz gada beigām, pēc Saeimas vēlēšanām. Viņa vien cer, ka tas būs mazāks par pašlaik gaidāmajiem 40%.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Augusts Brigmanis, Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats