09. decembris, Sestdiena
Vārda dienas: Sarmīte, Tabita
Sākuma lapa » Sabiedrība » LM 2014.gadā rosina pārcelt divas darba dienas
LM 2014.gadā rosina pārcelt divas darba dienas
Autors: Apollo.lv / 18. aprīlis 2013, 11:54
2014.gadā plānots pārcelt divas darba dienas - piektdienu, 2.maiju, plānots pārcelt uz sestdienu, 17.maiju, un pirmdienu, 17.novembri, uz sestdienu, 22.novembri, tādējādi elastīgāk organizējot darba laika norisi no valsts budžeta finansētajās iestādēs, rosina Labklājības ministrija (LM).


LM uzsver, ka 2.maija pārcelšana uz 17.maiju būs efektīvāka nekā uz 3. vai 10.maiju, jo saskaņā ar likuma «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām» 1.pantu maijā svētku dienas ir gan 4.maijs - Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena, gan maija otrā svētdiena - Mātes diena. Šādi 2014.gada maijā būs saglabātas paredzētās brīvdienas, tādējādi nodrošinot ģimenēm iespēju sagatavoties svētkiem un pavadīt vairāk laika ar saviem tuviniekiem gan Mātes dienā, gan Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, informē ministrijas pārstāve Marika Kupče.

Šīs izmaiņas attieksies uz tiem darbiniekiem, kuri strādā no valsts budžeta finansētajās iestādēs un kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Vienlaikus visas pašvaldības, komersanti un organizācijas, nosakot darba un atpūtas laiku, ir aicinātas ievērot attiecīgās darba dienas pārcelšanu.

Iepriekšminēto paredz LM sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts Par darba dienu pārcelšanu 2014.gadā, kas ceturtdien, 18.aprīlī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām, Nacionālo trīspusējo sadarbības padomi un jāapstiprina valdībā.

Šāds rīkojums jāizdod saskaņā ar Darba likuma 133.panta ceturto daļu. Tas paredz, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. No valsts budžeta finansējamo institūciju darbiniekiem, kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, Ministru kabinets rīkojumu par darba dienas pārcelšanu izdod par nākamo gadu ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1.jūlijam.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: darba dienas, Labklājības ministrija, svētku dienas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats