29. novembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Ignats
Sākuma lapa » Sabiedrība » Zināms, kas rakstīts šokējošajā vēstulē Lembergam
Zināms, kas rakstīts šokējošajā vēstulē Lembergam
Autors: Apollo.lv / 14. oktobris 2012, 23:01
Ventspils mēram Aivaram Lembergam un viņa bērniem Anrijam un Līgai Lembergiem pastarpināti piederējušas vai pieder daļas un viņi bijuši patiesie labuma guvēji virknē Ventspilī darbojošos uzņēmumu, par kuru interesēm Lembergs kā domes priekšsēdētājs pieņēmis lēmumus, tā nonākot interešu konflikta situācijā, liecina Latvijas Televīzijas raidījuma «De facto» rīcībā esošā informācija.


Raidījums vēsta, ka daļa no uzņēmumiem līdz šim publiski nav tikusi saistīta ar Lemberga ģimenes interesēm.

«De facto» rīcībā esošā informācija liecina, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) nosūtītajā vēstulē analizēta Lemberga darbība laika posmā no 1998.gada 26.janvāra līdz pat 2006.gada 20.februārim.

Pārmetumi saistīti ar lēmumiem, kuru tapšanā Lembergs piedalījies gan kā Ventspils domes priekšsēdētājs, gan kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs. Ministrijas rīcībā esošās ziņas liecinot, ka Lembergs un viņa bērni Anrijs un Līga esot patiesā labuma guvēji vismaz 25 uzņēmumos, kas darbojas Ventspilī. Rezultātā, lemjot par šo kompāniju gan privatizēšanu, gan ieguldījumu apmēriem, parādu atlaišanu un nomas maksām, Lembergs nonācis interešu konfliktā.

Kā skaidro ministra padomniece Inga Antāne, interešu konflikts konstatēts, balsoties uz šā gada augustā ģenerālprokuratūras sniegtajā ziņām.

«Mūsu rīcībā tie nonāca pirmo reizi. Līdz ar to ir tikai loģiski un pareizi, ka ministrija reaģē pēc šādas informācijas saņemšanas. Jo tie ir ap 300 lēmumiem, kuri ir pieņemti esot interešu konflikta situācijā un tie visi lēmumi skar 25 komersantus Ventspilī strādājošos tieši šobrīd, lielākā daļa joprojām darbojas,» raidījumam sacīja Antāne.

Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka liela daļa no vēstulē minētajiem uzņēmumiem jau iepriekš saistīti ar Lemberga un viņa ģimenes interesēm. Daļa uzņēmumu nosaukumi atrodami arī iepriekš prokuratūras arestēto mantu sarakstos.

Lembergam nosūtītajā vēstulē pārmests, ka viņš, esot interešu konflikta situācijā, lēmis par virkni Ventspils ostā strādājošiem uzņēmumiem -   «BALTIC COAL TERMINAL», BALTIC JUICE TERMINAL», «KĀLIJA PARKS», «LatRosTrans», «MINERAL-TRANS-SERVISS», «NORD NATIE VENTSPILS TERMINALS», «OSTAS FLOTE», «VENTBUNKERS», «VENTSPILS NAFTA», «VENTSPILS TIRDZNIECĪBAS OSTA», «SEASTAR», «VENTAMONJAKS».

Lembergam nosūtītajā vēstulē secināts, ka viņš un viņa ģimene bijuši ne tikai labuma guvēji minētajos uzņēmumos, bet gan vēl virknē citās kompānijās, vairākas no tām iepriekš nav tikušais saistītas ar Lemberga interesēm, piemēram, atsevišķi kuģu aģentēšanas uzņēmumi.

Vēstulē secināts, ka Lembergs un viņa ģimene ir vai bijuši arī patiesā labuma guvēji vairākos būvniecības uzņēmumos - «VENTBETONS» un «VENCEB», Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā atrodamas ziņas, ka, piemēram, «Ventbetons» kopš 2005.gada regulāri uzvar pašvaldības rīkotajos iepirkumos par bruģakmens piegādi Ventspils ielu rekonstrukcijas projektos.

Tāpat vēstulē ar Ventspils mēru saistīts arī apavu ražotājs «VENTSHOES» un nu jau likvidētais «VentTopaz», kā arī citās nozarēs darbojošies uzņēmumi, piemēram, «VENTSPILS ZIVJU KONSERVU KOMBINĀTS». Kopā tie ir 25 uzņēmumi, arī kāds Lihtenšteinā reģistrēts «BWA HOLDING ESTABLISHMENT».

Lembergs ne tikai lēmis par pašvaldībai piederošu uzņēmumu pārdošanu sev pašam vai savām atvasēm, bet arī lēmis gan par aizdevumiem sev slēpti vai pastarpināti piederošām kompānijām, gan par nodokļu parādu atlaišanu, nomas maksām un dažādiem celtniecības projektiem. Piemēram, 1998.gada septembrī Lembergs balsojis «par»  pašvaldībai piederošo 1015 «Ventamonjaks» akciju pārdošanu uzņēmumiem, kas kā apgalvots ministrijas vēstulē, saistīts ar pašu pilsētas galvu.

Pirmdien Ventspils mēram jāsniedz skaidrojumi par vēstulē minētajām situācijām. Pēc tam Sprūdžs varētu lemt par viņa atstādināšanu no amata, kas vēlāk varētu noslēgties ar atlaišanu.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Aivars Lembergs, De facto, Edmunds Sprūdžs

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats