18. janvāris, Pirmdiena
Vārda dienas: Antis, Antons
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Novembrī rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 2,7 %
Novembrī rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 2,7 %
Autors: bizness.lv / 4. janvāris 2021, 15:54
2020. gada novembrī, salīdzinot ar 2019. gada novembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. 

Ražošanas apjoma kāpums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 20,5 % (to ietekmēja kūdras eksporta pieaugums) un apstrādes rūpniecībā – par 4,3 %. Savukārt elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 10 %, būtiski samazinoties hidroelektrostacijās saražotās elektroenerģijas apjomam un gāzes piegādei patērētājiem.

Salīdzinot ar 2019. gada novembri, apstrādes rūpniecībā ievērojams izlaides pieaugums bija poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 22 %, elektrisko iekārtu ražošanā – par 20,4 % un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā. Nozīmīgs produkcijas apjoma kāpums bija arī pēc īpatsvara lielākajā nozarē: koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, izņemot mēbeles – par 14,6 %.

Savukārt produkcijas apjoma kritums saglabājās iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 40,7 % un dzērienu ražošanā – par 13,8 %. Produkcijas izlaide samazinājās arī metālu ražošanā, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā, kā arī pārtikas produktu ražošanā un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas (attiecīgi par 1,5 % un 1,8 %).

2020. gada novembrī, salīdzinot ar 2020. gada oktobri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 1,5 %. To ietekmēja apjoma kāpums ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 4,8 %, elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 2,3 % un apstrādes rūpniecībā – par 1,4 %.

2020. gada novembrī, salīdzinot ar 2019. gada novembri, kopējais apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 7 %. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 2 % un eksportā – par 9,6 % (tai skaitā eirozonā – par 5,5 %, ārpus eirozonas – par 13,2 %).

2020. gada novembrī, salīdzinot ar 2020. gada oktobri, kopējais apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem pieauga par 2 %. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 2,5 % un eksportā – par 1,8 % (tai skaitā eirozonā – par 1 %, ārpus eirozonas pieaugums par 2,5 %).Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats