22. jūlijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Straujuma: atteikties no “Rail Baltica II” projekta nav iespējams
Straujuma: atteikties no “Rail Baltica II” projekta nav iespējams
Autors: BNA.LV / 10. marts 2015, 14:50
Neskatoties uz iedzīvotāju negatīvo attieksmi pret Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa projektu “Rail Baltica II”, Latvija neplāno atteikties no projekta, otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” apstiprināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.


“Protams, cilvēkus, kurus tas konkrēti ietekmē, satrauc šis projekts. Taču mēs nevaram atteikties no projekta, kas savienos mūs ar Eiropu,” sacīja Straujuma.

Premjera nenoliedza, ka aktuāls ir jautājums par adekvātu kompensāciju izmaksu tiem zemes īpašniekiem, kurus skar “Rail Baltica II” projekts: “Ir jārisina jautājums par katru konkrētu lauku, kas zemniekiem vairs nenesīs ieņēmumus, vai mājas adekvātu atlīdzību. Ir vajadzīgas kompensācijas, lai cilvēki var atrast līdzvērtīgu mājokli,” sacīja Straujuma.

Viņa arī informēja, ka šonedēļ tiksies ar Mārupes domes priekšsēdētāju, lai meklētu risinājumus, kas apmierinātu Mārupes pašvaldību un iedzīvotājus, kas īpaši asi iestājušies pret “Rail Baltica II” projektu.

Neskatoties uz sabiedrības neapmierinātību un projekta kritizētājiem, premjere norādīja, ka pēc satiksmes ministra rīcībā esošās informācijas, “Rail Baltica II” projektu atbalsta 94% iedzīvotāju.

Jau vēstīts, ka “Rail Baltica II” kopējais garums plānots 728 km un maksimālais kustības ātrums pasažieru pārvadājumiem tajā ir 240 km/h. Latvijā “Rail Baltica II” kopgarums paredzēts 235 km. Izvēlētajā maršrutā brauciena ilgums starp Tallinu un Lietuvas/Polijas robežu pasažieru vilcieniem plānots aptuveni 4 stundas. Vidējais ātrums pasažieru vilcieniem aplēsts 170 km/h, bet pasažieru pārvadājumi maršrutā tiktu organizēti ik pēc divām stundām.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats