02. decembris, Sestdiena
Vārda dienas: Meta, Sniedze
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Pabriks: Latvijas armijai nav tauku slāņa, ir palikuši tikai muskuļi
Pabriks: Latvijas armijai nav tauku slāņa, ir palikuši tikai muskuļi
Autors: Apollo.lv / 29. oktobris 2013, 17:26
Latvija krīzes gados īstenojusi virkni reformu aizsardzības sistēmā, lai to padarītu maksimāli efektīvu un šobrīd reformu ziņā Latvija ir apsteigusi vairākas Eiropas valstis.


To pirmdien, 28. novembrī, uzstājoties «The Hearitage Foundation» rīkotajā diskusijā Vašingtonā, sacīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

«Salīdzinot ar daudzām citām Eiropas valstīm, Latvijas armijai nav «tauku slāņa», ir palikuši tikai muskuļi. Nauda, ko tērējam aizsardzībai, tiek tērēta ļoti efektīvi,» sacīja Pabriks. Viņš norādīja, ka līdz 2020.gadam Latvija ir apņēmusies palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP, un jau nākamgad Latvija plāno īstenot vairākas jaunas iniciatīvas, kā, piemēram, izveidos NATO izcilības centru stratēģiskās komunikācijas jautājumos un uzsākt sauszemes spēku mehanizāciju, raksta Apollo.lv.

Runājot par drošības izaicinājumiem Baltijas reģionā, ministrs uzsvēra, ka tie ir cieši saistīti ar vispārējo situāciju Eiropā un pasaulē. Ekonomiskās krīzes situācija, kādā joprojām atrodas Eiropa, ietekmē arī valstu aizsardzības budžetus un notiek vispārēja atbruņošanās, kas satrauc Baltijas valstis.

Viņš norādīja, ka, lai gan Latvijai šobrīd nav tieša apdraudējuma, tomēr varas balanss pēdējo gadu laikā mainās, ņemot vērā to, ka pretēji rietumvalstīm Krievija pēdējo gadu laikā savu aizsardzības budžetu ir būtiski palielinājusi: «Neuzskatām, ka pret mums varētu tikt vērsta kāda agresija, taču tas rada vietu spekulācijām un apdraudējuma sajūtai, kā arī neveicina uzticības veidošanos starp kaimiņvalstīm. Mēs esam un būsim Krievijas un Baltkrievijas kaimiņvalsts, un nav labāka veida dzīvot līdzās, kā veidojot savstarpēju uzticēšanos.»

Kā vienu no Baltijas valstu izaicinājumiem viņš minēja arī ASV pievēršanos Klusā okeāna reģionam, kas varētu vājināt transatlantisko saikni un līdz ar to ietekmēt arī drošības situāciju Baltijas jūras reģionā, īpaši Baltijas valstīs. Viņš uzsvēra, ka ASV ir Latvijas sabiedrotais drošības jautājumos un izteica īpašu pateicību Mičiganas nacionālajai gvardei, par ieguldījumu Latvijas bruņoto spēku attīstībā.

«The Heritage Foundation» ir ASV izpētes un izglītības iestāde, domnīca, kas dibināta 1973.gadā.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Artis Pabriks, Latvijas armija, The Hearitage Foundation

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats