19. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Alnis, Andulis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » KP par aizliegtu vienošanos soda divus būvniecības uzņēmumus
KP par aizliegtu vienošanos soda divus būvniecības uzņēmumus
Autors: Zane Grodiņa/ BIZNESS.LV / 15. jūlijs 2013, 14:31
17.jūnijā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu par aizliegtu vienošanos sodīt būvniecības uzņēmumus SIA „BELSS” un SIA „Jaunmāja”. Uzņēmumiem piemērots naudas sods attiecīgi Ls 43 630 un Ls 21 267 apmērā.


SIA „BELSS” un SIA „Jaunmāja” aizliegtā vienošanās izpaudās kā savu piedāvājumu saskaņošana Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) iepirkumam, kurā tika pasūtīta pirmās kārtas tehniskā projekta izstrāde un autoruzraudzība Nacionālo bruņoto spēku bāzes rekonstrukcijai Jēkabpilī. Kad kļuva zināmi iepirkuma rezultāti un atklājās, ka abi uzņēmumi piedāvājuši zemākās cenas, tad, lai pasūtītājs neslēgtu līgumu par lētāko piedāvājumu (SIA „Jaunmāja”), tas tika atsaukts. Rezultātā pasūtītājs bija spiests izvēlēties piedāvājumu ar nākamo zemāko cenu (SIA „BELSS”). Tādējādi SIA „BELSS” un SIA „Jaunmāja” rīcība iepirkumu sadārdzināja par 43%.

Uzņēmumu darbību pārbaudi KP uzsāka pēc VAMOIC iesnieguma, kurā pasūtītājs norādīja uz sakritībām un līdzībām abu uzņēmumu piedāvājumos. Izpētes gaitā KP konstatēja, ka SIA „BELSS” un SIA „Jaunmāja” regulāri apmainās ar informāciju par savu dalību iepirkumu konkursos, savukārt laikā, kad tika gatavots piedāvājums VAMOIC iepirkumam, SIA „Jaunmāja” darbinieki faktiski tika nodarbināti arī SIA „BELSS”, turklāt šo darbinieku pienākumi ietvēra tieši projektēšanas darbus un projektu vadīšanu.

Kad ar divu uzņēmumu komercinformāciju strādā vieni un tie paši cilvēki, viena uzņēmuma plāni kļūst neizbēgami zināmi otram un attiecīgi pasūtītājs saņem nevis patiesi konkurējošus, bet gan tikai konkurenci imitējošus piedāvājumus.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Belss, būvniecības uzņēmumi, Jaunmāja, Konkurences padome

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats