15. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Airita, Arita, Sofija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Pētījums: Ar auto pārsvarā pārvietojamies pa vienam
Pētījums: Ar auto pārsvarā pārvietojamies pa vienam
Autors: NRA.lv / 5. marts 2013, 16:51
Vidēji septiņi no desmit autovadītājiem sastrēgumu laikā Rīgas centrā pārvietojas vienatnē, noskaidrots Statoil veiktajā auto skaitīšanā. Katrā ceturtajā auto bija divi braucēji, bet tikai četrās no simts automašīnām - trīs vai vairāk braucēju.


"Pavisam vienkārši rēķinot, aptuveni 70% autovadītāju būtu iespēja ietaupīt uz degvielas rēķina, ja izdotos atrast ceļabiedrus pa ceļam uz darbu. Protams, daudzas no šīm automašīnām pieder uzņēmumiem un šoferi ikdienā ar tam pārvietojas vieni paši. Tāpat daudziem ceļabiedru atrašana nav nemaz tik vienkārša, taču iespējas vēl ir," norāda Statoil Fuel & Retail Latvia vadības grupas pārstāvis Artūrs Eglītis, uzsverot, ka tas dotu ne tikai degvielas ietaupījumu, bet arī mazinātu sastrēgumus.

Lai motivētu autovadītājus ietaupīt un braukt kopā ar ceļabiedriem, līdz pat 20.martam Statoil Latvijā īsteno pilotprojektu, nodrošinot lielāku atlaidi degvielai, ja auto ir vairāk nekā viens braucējs.

Salīdzinot ar pērno gadu,** kad autovadītāji pārskatīja savus braukšanas paradumus, šogad lielākā daļa (58%) vairs neplāno samazināt braukšanas apjomus ikdienā. Starp tiem šoferiem, kas plānojuši šogad mainīt savus autobraukšanas paradumus, tikai katrs desmitais minēja, ka kooperēsies ar darba kolēģiem vai kaimiņiem, dalot izdevumus par degvielu. Turklāt lauku rajonos dzīvojošie to plāno darīt divreiz biežāk.

"Vairākās valstīs Ziemeļamerikā un Eiropā kopā braukšanas aktivitātes tiek īpaši atbalstītas arī no valsts puses. Piemēram, ir izveidotas īpašas joslas, kas paredzētas automašīnām, kurās pārvietojas vismaz divi vai trīs braucēji. Tas ļauj samazināt ne tikai satiksmes sastrēgumus, bet arī gaisa piesārņojumu," papildina A. Eglītis.

Automašīnu skaitīšana tika veikta 2013. gada marta sākumā laikā no plkst. 8.00 līdz 9.00 trijos no lielākajiem sastrēgumu punktiem Rīgā - Kr. Valdemāra ielā pie Nacionālā teātra virzienā no Pārdaugavas, Akmens tilta uzbrauktuvē Pārdaugavas pusē, kā arī Lāčplēša un Satekles ielas krustojumā virzienā uz Salu tiltu. Kopumā tika saskaitītas 2979 automašīnas, un 2096 no tām tās vadītājs bija vienīgais pasažieris.

** aptauja tika veikta 2013. gada janvārī un tajā piedalījās 885 respondenti.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Artūrs Eglītis, degviela, pētījums, Statoil

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats