12. jūnijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ija, Lenora, Nora
Sākuma lapa » Latvijas zīmoli » Ķoņu dzirnavas nes tautā latviskas saimniekošanas garu jau vairāk kā 200 gadus
Ķoņu dzirnavas nes tautā latviskas saimniekošanas garu jau vairāk kā 200 gadus
Autors: Zane Grodiņa/ BIZNESS.LV / 2. oktobris 2013, 16:39
Rūpējoties par patriotisku garu un mīlot latviešu tradīcijas, uzņēmums Ķoņu dzirnavas savu mīlestību pret Latviju pierāda jau vairāk kā 200 gadus. Ķoņu dzirnavas ir vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus maļ graudus, vērpj vilnu, šuj segas un spilvenus, kas pildīti ar Latvijā audzēto aitu vilnu. Uzsverot svarīgās latviešu tradīcijas, uzņēmums ņēmis dalību arī, viņuprāt, latviskākajā  kampaņā - “Savējie!”


Kā uzsver Ķoņu dzirnavu saimniece Mirdza Čākure, Ķoņu saimnieki visos laikos tur mēģinājuši radīt latvisko atmosfēru, tādējādi šo vietu padarot populāru ne tikai ārvalstu tūristiem, kuri uz Ķoņu dzirnavām brauc izbaudīt visu latvisko un iepazīties ar latviešu tradīcijām, bet arī vietējiem latviešiem, kas ir savas zemes patrioti.

“Pie mums brauc visdažādāko tautību un vecuma ļaudis, galvenokārt, lai iepazītos ar latviskajām tradīcijām, kuru gars šajās dzirnavās tiek uzturēts no paaudzes paaudzē. Pie mums ir iespējams nogaršot mūsu pašu dzirnavās malto miltu maizīti, piedāvājam iegādāties vilnas izstrādājums un arī pašiem piedalīties to tapšanā, kā arī daudz citus pakalpojumus. Lai parādītu, ka mums ir svarīgs viss latviskais, esam arī iesaistījušies biroja “Latvijas produkts” kampaņā “Savējie!”, stāsta Mirdza Čākure.

Biroja “Latvijas produkts” informatīvās kampaņas “Savējie!” ietvaros plānots realizēt dažādas mārketinga un sabiedrisko attiecību, komunikācijas veicināšanas aktivitātes ar mērķi piesaistīt gan sabiedrības, gan mediju, gan arī noteiktu mērķa grupu uzmanību Latvijas produktiem, vietējiem ražotājiem, to produkcijas kvalitātei. Aktivitāšu laikā uzņēmumiem iespējams iesaistīties, par sevi pastāstot, parādot, kā arī piedāvājot savu produktu degustācijām un ne tikai.

Šobrīd galvenais Ķoņu dzirnavu darbības virziens ir tūrisms. Savu popularitāti Ķoņu dzirnavas iemantoja, attīstoties tūrismam Rūjienas novadā, kad uzņēmums sāka darboties kā tūrisma pakalpojumu sniedzējs 2001.gadā. Uzņēmums saviem ciemiņiem piedāvā daudzveidīgas atpūtas iespējas. Tostarp iespējama dzirnavu apskate un demonstrācija – ekskursijas laikā apmeklētāji iepazīstas ar dzirnavu darbības principiem, mehānismiem, uzzina par vilnas pārstrādi- kāršanu un vērpšanu, kā gatavo produkciju no vilnas, kā tiek malti un pārstrādāti graudi. Dzirnavās ir arī nakšņošanas iespējas.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Ķoņu dzirnavas, Mirdza Čākure

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats