24. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
Sākuma lapa » Tiesības, drošība » Rinkēvičs: NATO ir Eiropas drošības stūrakmens
Rinkēvičs: NATO ir Eiropas drošības stūrakmens
Autors: NRA.lv / 5. aprīlis 2019, 10:26
NATO ir Eiropas drošības stūrakmens, šādu nostāju NATO ārlietu ministru sanāksmē Vašingtonā, kas norisinājās par godu Ziemeļatlantijas alianses dibināšanas 70. gadadienai, paudis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā informēja Ārlietu ministrija, sanāksmes darba sesijās ministri pārrunāja eiroatlantiskās drošības aktualitātes un nepieciešamos soļus, īstenojot 2018.gada Briseles samita lēmumus.

Sanāksmē ministri dalījušies ar viedokļiem par Krieviju un tās radītajiem izaicinājumiem, tostarp par Krievijas agresīvajām darbībām pret Ukrainu, Vidēja un tuva darbības rādiusa kodolbruņojuma līguma (INF) pārkāpumiem, kā arī citiem Krievijas soļiem, kas apdraud eiroatlantisko stabilitāti un drošību.

Rinkēvičs paudis pārliecību, ka NATO ir Eiropas drošības stūrakmens jau vairāk nekā 70 gadus. Latvija, kā pilntiesīga NATO dalībvalsts, alianses kopējās drošības stiprināšanā piedalās jau 15 gadus. Apliecinājums tam esot ieguldījums aizsardzībā, jo Latvija ir viena no septiņiem NATO sabiedrotajiem, kas iegulda aizsardzībā 2% no iekšzemes kopprodukta atbilstoši sabiedroto kolektīvi pieņemtajam lēmumam.

Latvijas ārlietu ministrs paudis nostāju, ka ir nepieciešams saglabāt NATO sabiedroto vienotību, lai turpinātu efektīvas NATO atturēšanas politikas īstenošanu. Tādēļ ir būtiski saglabāt ciešas transatlantiskās saiknes, kas ir viens no elementiem NATO panākumiem turpmāk. Ņemot vērā saspīlēto drošības situāciju Melnās jūras reģionā, NATO dalībvalstīm šajā reģionā ir jāsniedz alianses atbalsts, uzskata Rinkēvičs, tāpat ir jāturpina strādāt pie noturības celšanas cīņā ar dažādiem hibrīdā apdraudējuma veidiem.

Runājot par alianses stratēģiskajiem izaicinājumiem, Latvijas ministrs pauda atbalstu NATO ietvaros plašākai diskusijai par attiecībām ar Ķīnu. Ministri diskutēja arī par NATO iesaisti starptautiskajā cīņā pret terorismu un situāciju Afganistānā.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats