16. jūlijs, Otrdiena
Vārda dienas: Estere, Hermīne
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » Valdība nepanāk vienošanos jautājumā par minimālās algas paaugstināšanu
Valdība nepanāk vienošanos jautājumā par minimālās algas paaugstināšanu
Autors: BNA / 26. augusts 2015, 16:51
Valdība aizvien nav panākusi vienošanos jautājumā par minimālās algas apmēru. Šodien tiekoties ar sociālajiem partneriem Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē valdība vienojās diskusiju turpināt.


Minimālās algas apmēra jautājums izsaucis smagas diskusijas valdības un sociālo partneru starpā - viena puse piedāvā minimālo algu saglabāt pašreizējā līmenī vai skatīt to kontekstā ar neapliekamā minimuma paaugstināšanu, savukārt otra puse piedāvā celt minimālo algu par 15 eiro.

Runājot par nākamā gada budžetā, Ministru prezidenta Laimdota Straujuma jau iepriekš norādījusi, ka personīgi neatbalstītu 40 eiro pielikšanu pie minimālās algas:”Labklājības ministrija ir aprēķinājusi, ka varētu pacelt par 17 eiro.”

Viņa uzsvēra, ka šobrīd netiek izskatīts variants par minimālās algas necelšanu, norādot, ka viņa atbalstītu priekšlikumu minimālo mēnešalgu celt par 17 eiro.

Tikmēr šodienas sēdē labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) atzina, ka viņaprāt pareizāk būtu minimālo algu necelt un saglabāt to pašreizējā līmenī, vai pacelt par 15 eiro, kā rezultātā minimālas algas apmēri sasniegtu 375 eiro.

Pēc Auguļa domām, adekvāta summa būtu 367 eiro, kas mudinātu darba devējus izvērtēt darbinieku padarīto, nevis vienkārši paaugstināt algu.

Lielāka daļa sociālo partneru gan uzsver neapliekamā minimuma paaugstināšanas nozīmi minimālas algas apmēru kontekstā. Uz to vairākkārt ir norādījusi arī ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kas uzsver, ka minimālās algas palielināšanu ir jābūt ļoti uzmanīgiem, proti, algas palielinājums nedrīkst būt straujāks, kā produktivitātes pieaugums.

Viņa iepriekš uzsvērusi, ka, ja valdība vēlas mazināt nevienlīdzību un uzlabot iedzīvotāju dzīves līmeni, tad neapliekamā minimuma palielināšana ir daudz labāks risinājums, skaidrojot, ka tā slodze, kas būtu uzņēmējiem, ja strauji palielinātu minimālo algu, būtu pārāk liela.

Vienlaikus Reizniece- Ozola norāda, ka algas apmēru nevajadzētu paaugstināt par vairāk kā 15 eiro.

Atšķirīgo viedokļu dēļ vienošanās šodienas sēdē netika panākta un NTSP sēdes dalībnieki vienojās turpināt par šo jautājumu diskutēt.

Jau vēstīts, ka vairāki politiķi iestājušies par minimālās algas palielināšanu. Viņu domas gan dalās, ministru prezidente Laimdota Straujuma pieļauj, ka minimālā alga nākamgad būtu jāpalielina par 20 eiro līdz 380 eiro mēnesī. Tikmēr koalīcijas partneri piedāvā minimālo ienākumu slieksni palielināt līdz 400 eiro.

No šī gada 1. janvāra minimālā mēneša darba alga valstī ir 360 eiro.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Dana Reizniece - Ozola, Laimdota Straujuma, minimālā alga, nākamā gada budžets, neapliekamais minimums, Uldis Augulis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats