24. jūlijs, Trešdiena
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » Eiro ieviešanai Latvijā gatavojamies savlaicīgi
Eiro ieviešanai Latvijā gatavojamies savlaicīgi
Autors: BNA / 5. septembris 2012, 15:16
Otrdien, 4. septembrī, Ministru kabinets (MK) apstiprināja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos grozījumus Latvijas Nacionālajā eiro ieviešanas plānā, kas paredz noteikt galvenos eiro ieviešanas projekta darba uzdevumus Latvijā, to īstenošanas periodus un atbildības sfēras, kā arī definēt eiro ieviešanas principus un scenāriju, lai nodrošinātu veiksmīgu eiro ieviešanas procesu gan privātajā, gan valsts sektorā. 

Sākot no eiro ieviešanas datuma, eiro banknotes un monētas kļūs par likumīgu maksāšanas līdzekli Latvijā.

Skaidro naudu visās komercbankās bez maksas varēs mainīt pusgadu no eiro ieviešanas datuma, taču vietās, kur nav komercbanku filiāļu, naudas apmaiņu vienu mēnesi varēs veikt pasta nodaļā. Bezskaidras naudas latu konvertācija uz eiro notiks automātiski – eiro ieviešanas dienā. Savukārt pēc noteiktā termiņa latus pret eiro neierobežoti ilgi būs iespējams bez maksas samainīt Latvijas Bankā.

Apzinot citu dalībvalstu, tai skaitā kaimiņvalsts Igaunijas, pieredzi, tika noteikts divu nedēļu ilgs vienlaicīgas latu un eiro valūtas apgrozības periods. Tas nozīmē, ka divas nedēļas pēc eiro ieviešanas dienas veikalos un citās pakalpojumu sniegšanas vietās varēs maksāt gan latos, gan eiro.

Lai sabiedrība pakāpeniski pierastu pie maksāšanas līdzekļa nomaiņas, ir paredzēts deviņu mēnešu obligāts (trīs mēneši pirms eiro dienas un seši mēneši pēc eiro dienas) un pusotra gada (pusgads pirms un gads pēc eiro dienas) rekomendējošs periods, kurā visu preču un pakalpojumu cenas būs jānorāda gan latos, gan eiro. Tas būs jāievēro visiem tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem.

Visi likumprojekti, kas saistīti ar eiro ieviešanu, tiks izskatīti pēc vienotas likumprojektu paketes principa.

Latvijas Nacionālais eiro ieviešanas plāns ir aktualizēts atbilstoši Latvijas tautsaimniecības vajadzībām. Eiro projekta darba grupas pārskatīja pasākumu plānu Eiropas vienotās valūtas ieviešanai Latvijā, aktualizējot īstenojamos uzdevumus un to termiņus, tai skaitā, ņemot vērā noteikto Euro ieviešanas likumprojektā.

Eiro ieviešanas mērķa datums Latvijā ir 2014. gada 1. janvāris. Lai nodrošinātu savlaicīgu eiro ieviešanas pasākumu realizēšanu, valdība ir apstiprinājusi Latvijas nacionālo eiro ieviešanas plānu. Plašāka informācija par eiro ieviešanu Latvijā ir pieejama mājaslapā  www.eiro.lv. 
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eiro ieviešana

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats