Iveta Grigule
politika
Pievienots 2014 gada 9. martā | 0 komentāri
Krievijas ģenerālštābā dzer šampanieti. Ir iemesls. Krievija ir guvusi militārus panākumus, pārņemot Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Mūsu kaimiņvalsts augstākā vara demonstrā pasaulei pašpārliecinātību un bravūru par Krimas ieņemšanu, kas pēc starptautisko drošības ekspertu domām bija augstā profesionālā līmenī organizēta un realizēta militārā operācija.
Pievienots 2014 gada 4. martā | 0 komentāri
Situācija pasaulē pēc Krievijas agresijas Krimas pussalā turpmāk vairs nebūs tāda, kā līdz šim. Velti ir cerēt, ka Krievijas armija no šīs Ukrainas teritorijas drīz tiks izvesta – nekas par to neliecina. Neatkarībā no tā, ka pagaidām nav lielu upuru, ir pilnīgi skaidrs, ka ir sācies Krimas karš. Un mums ir jāsaprot, gribam mēs to vai nē, šī situācija ietekmēs arī Latviju.
Pievienots 2014 gada 3. martā | 0 komentāri
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pirms pāris dienām televīzijas rīta raidījumā vaļsirdīgi pauda savu personisko viedokli: «Elektroenerģijas tirgus atvēršana privātpersonām bija jāatliek līdz pilnīgai skaidrībai par cenu kāpuma kompensēšanas mehānismu». Jā, tā tiešām bija kļūda.
Pievienots 2013 gada 21. martā | 0 komentāri
Mūsu premjers pirms pāris dienām skaisti izrunājies ārvalstu medijiem un beidzot norādījis īsto vietu Nobela prēmijas laureātam, amerikāņu ekonomistam Polam Krugmenam, sakot, ka jau pasirmajam kungam «esot grūtības atzīt, ka viņš ir kļūdījies» apšaubot Latvijas pēdējo gadu sasniegumus kā veiksmes stāstu. Mani, atklāti sakot, cienījamā Nobela prēmijas laureāta ekonomikā izteikumi neietekmē nu nekādā veidā, domāju – arī absolūto Latvijas iedzīvotāju vairākumu ne. Nu, pieņemsim, viņš Dombrovska kungam par prieku atzīst, ka ir kļūdījies attiecībā uz Latviju. Un tad? Vai tāpēc valstī uzlabosies dzīves līmenis? Vai valdība uzsāks pensiju indeksēšanu? Vai bērniem brīvpusdienas vismaz sākumskolā piešķirs? Nē taču.
Pievienots 2013 gada 23. janvārī | 0 komentāri
Piemirsu Tev iedot decembra aptaujas izlozes veiksminieku tā ir - Masu medijos jau ir sākusies masīva valdības un Latvijas bankas propagandas kampaņa, krāšņi aprakstot visus tos labumus, kas pēc eiro ieviešanas mūsu dzīvē pēkšņi ienākšot nākamgad.
Pievienots 2012 gada 25. jūnijā | 0 komentāri
Pēdējā Saeimas sēdē ar koalīcijas balsu vairākumu tika apstiprināts visai strīdīgs likumprojekts «Grozījumi likumā «Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu». Šie grozījumi paredz, ka ar 2015. gadu idejas iniciatoriem referenduma ierosināšanai būs jāsavāc un pašiem jāapmaksā aptuveni 150 000 parakstu, jeb 10% no balsstiesīgo pilsoņu skaita. Tā rezultātā referendumu rīkošana praktiski nebūs iespējama. Tam mēs nevaram piekrist. Tāpēc Zaļo un Zemnieku savienības deputāti vērsās pie prezidenta ar lūgumu šo likumu neizsludināt, bet atgriezt Saeimai pārstrādāšanai.
Pievienots 2012 gada 15. jūnijā | 0 komentāri
Pēdējā laikā visos iespējamajos formātos tiek diskutēts par Latvijas lietderību iesaistīties vai neiesaistīties Visaginas atomelektrostacijas projektā ar līdzfinansējumu vismaz miljarda latu apmērā. Piekrītu visiem, kuri uzskata, ka šādu summu «izņemt» no valsts ekonomikas un ieguldīt kaimiņvalsts ekonomikā, bet elektrību pēc tam pirkt par tirgus cenu, ir vienkārši neprātīgi. Bet ir viens BET. Reizēm ir lietderīgi apsēsties pie viena galda ar kaimiņu lietuviešu parlamentāriešiem un bez liekas diplomātijas parunāt par lietām, kādas tās ir no viņu viedokļa.
Pievienots 2012 gada 28. maijā | 0 komentāri
Šonedēļ Saeimā gaidāms ļoti svarīgs balsojums par fiskālās disciplīnas starpvalstu līguma ratificēšanu. Deputātiem būs jābalso vai nu «par», vai «pret» Latvijas ekonomiskās neatkarības un nākotnes izaugsmes iespēju nodošanu Briseles pārziņā. Diemžēl, šobrīd koalīcijas partijas deputāti, pakļauti stingrai prasībai ievērot frakciju disciplīnu, un ir gatavi balsot «pret» mūsu valsts suverenitāti un patstāvību savu lēmumu pieņemšanā, lai gan visi esam zvērējuši stiprināt Latvijas suverenitāti, nevis to mazināt.
Pievienots 2012 gada 22. maijā | 0 komentāri
Pavisam drīz Saeimā galīgajā lasījumā, pie tam – steidzamības kārtā, tiks skatīts likumprojekts par PVN samazināšanu par 1%. Valdības vadītājs līksmi stāsta, ka šo samazinājumu izjutīs ikkatrs valsts iedzīvotājs kā atvieglojumu ikdienas rūpēm un raizēm. Tikai nesaprotami, kāpēc gan, kā rāda socioloģisko aptauju dati, divas trešdaļas sabiedrības un sociālie partneri nesteidz kaisīt ziedus viņa ceļā un gavilēt.
Pievienots 2012 gada 23. janvārī | 0 komentāri
Pirms šīm un iepriekšējām vēlēšanām, runājot kā ar latviešiem, tā cittautiešiem, daudz spriedām, kā pārvarēt ekonomiskās krīzes sekas, kā sakārtot veselību un izglītību, kā iegūt jaunas darba vietas un kā celt cilvēku labklājību.
Pievienots 2011 gada 29. novembrī | 0 komentāri
Jau kārtējo reizi mēs attopamies pie «sasista trauka» un «izlieta ūdens». No ne tik senajām kļūdām mācība nav gūta. Kārtējā banka jau atkal tiek izsludināta par bankrotējušu. Tūkstošiem cilvēku ir zaudējuši lielas naudas summas.
Pievienots 2011 gada 28. oktobrī | 0 komentāri
Beidzot noslēdzies mokpilnais koalīcijas veidošanas process, kas noteikti paliks atmiņā ar Zatlera reformu partijas šķelšanos vēl pirms pirmās Saeimas sēdes, «Vienotības» intrigām un provokācijām vēlot, bet rezultātā neievēlot Valdi Zatleru par Saeimas priekšsēdētāju. Mokās Latvija ir tikusi pie jaunas valdības. Kas mūs sagaida? Ko valdība sola savā deklarācijā? Kādas prioritātes realizēs, kādi būs budžeta izdevumu «griešanas» virzieni?
Pievienots 2011 gada 21. jūlijā | 0 komentāri
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija virza izskatīšanai Saeimā Zaļo un zemnieku savienības ierosinātos grozījumus Pensiju likumā, kas paredz atsākt mazo pensiju (līdz 165 latiem) indeksāciju. Liktos, kas gan te iebilstams, valsts rūpējas par tiem, kam šīs rūpes visvairāk vajadzīgas, parādās cerība, ka no 1.oktobra pensijas palielināsies, un patiesībā būtu pēdējais laiks ķerties arī pie citiem nepadarītiem darbiem un neizpildītiem solījumiem.
Par autoru
LR 11. Saeimas deputāte, ZZS
Reklāma