Daina Pelēce
ekonomika, bankas
Pievienots 2014 gada 17. oktobrī | 0 komentāri
2014. gada augustā, Latvijas preču ārējās tirdzniecības apgrozījums saruka par 5.5%. Eksports samazinājās par 4.4%, bet imports – par 6.3%. Eksporta apjomu samazināšanās tika gaidīta, jo pavājinājies ārējais pieprasījums. Tas noticis līdz ar lēno un nevienmērīgo ekonomisko attīstību eiro zonas valstīs, kā arī Krievijas pieprasījuma samazināšanos pārtikas produktu importa embargo un rubļa vērtības krituma dēļ. Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, preču eksporta vērtība samazinājusies par 3.8%, bet preču importa vērtība – par 9.3%.
Pievienots 2014 gada 16. septembrī | 0 komentāri
Jūlija ārējās tirdzniecības dati pozitīvi pārsteidz – sasniegts preču eksporta pieaugums par 9.0% mēneša un 7.4% gada griezumā. Straujākie izaugsmes tempi preču eksportā gada griezumā saglabājās koksnes, ķīmiskās rūpniecības, celtniecības materiālu, satiksmes līdzekļu un mehānismu un elektropreču nozarēs. Negatīvi Latvijas preču eksportu ietekmēja Krievijas pieprasījuma kritums un rubļa svārstības, kā arī lēnā un nevienmērīgā attīstība eiro zonas valstīs. Raugoties ilgākā perspektīvā, Latvijas eksporta izaugsmes saglabāšanā nozīmīga loma būs gan konkurētspējas paaugstināšanai, gan investīcijām ražīguma palielināšanā, jaunos un inovatīvos produktos, kā arī jaunu noieta tirgu atrašanā.
Pievienots 2014 gada 13. jūlijā | 0 komentāri
Krievijas un citu Latvijas galveno eksporta tirdzniecības partnervalstu ekonomikas aktivitātes samazināšanās negatīvi skārusi Latvijas preču eksportu. Šā gada maijā ārējās tirdzniecības apgrozījums mēneša laikā samazinājies par 4.4%, eksportam un importam samazinoties attiecīgi par 3.6% un 5.0% salīdzinājumā ar aprīli. Gada laikā preču eksporta vērtība nedaudz pieaugusi - par 0.7%, bet preču importa vērtība samazinājusies par 1.5%.
Pievienots 2014 gada 16. aprīlī | 0 komentāri
2014. gada februārī salīdzinājumā ar janvāri Latvijas preču ārējās tirdzniecības apgrozījums pieauga par 5.1%. Mēneša laikā preču eksporta vērtība pieaugusi par 7.9%, bet importa - par 2.8%. Līdz ar straujāku preču eksporta kāpumu Latvijas preču ārējās tirdzniecības bilance nedaudz uzlabojās.
Pievienots 2013 gada 11. jūlijā | 0 komentāri
2013. gada maijā Latvijas preču ārējās tirdzniecības apgrozījums saruka, eksportam samazinoties par 4.5%, bet importam - par 9.8% salīdzinājumā ar aprīli. Preču ārējās tirdzniecības aktivitātes sarukumu noteica gan ārējā pieprasījuma vājināšanās, gan tirdzniecības nosacījumu pasliktināšanās.
Par autoru
Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes M ...
Vairāk
Reklāma