Jānis Mucenieks
Jurisprudence
Pievienots 2011 gada 4. jūlijā | 1 komentārs
Sabiedrības eiforija pēc Prezidenta 28.maija rīkojuma Nr.2 „Par Saeimas atlaišanas ierosināšanu” ir jūtami noplakusi. Latvijai ir likumīgi ievēlēts jauns Valsts prezidents, kurš drīzumā Saeimā svinīgi solīs strādāt Latvijas tautas labā. Savukārt līdzšinējais prezidents ir rīkojies nevalstiski un savtīgi – izmantojot likumdošanas robus konstitūcijā, reāli neriskējot zaudēt savu amatu, ierosinājis atlaist nesen ievēlētu parlamentu. Argumenti par labu Saeimas atlaišanas rosināšanai ir vāji un populistiski. Būtiskāko pamatojumu prezidents savā runā „kautrīgi piemirsa” – viņam trūka balsu atkārtotai ievēlēšanai amatā. Tas bija vienīgais patiesais arguments!
Pievienots 2011 gada 23. februārī | 0 komentāri

Pēdējās nedēļās Latvijas sabiedrībā virmo „karsts kartupelis” – steidzami jāatrod jaunais tiesībsargs. Turklāt viņam jābūt „kristāltīram” un „ar nevainojamu reputāciju”, faktiski tādam kā „pārcilvēkam”, kuram nedrīkst būt neviena melnuma aiz nagiem... Ne bez pūlēm ir izdevies atrast pāris kandidātus, kuri būtu gatavi strādāt un aizstāvēt privātpersonu cilvēktiesības, kā arī veikt citas likumā noteiktās tiesībsarga funkcijas.

Pievienots 2011 gada 12. janvārī | 0 komentāri
Jau kopš 1905.gada nemieriem tieši protesta akcijām 13.janvāra datumā ir īpaša nokrāsa un sabiedriskā rezonanse. Var teikt, ka katru gadu Latvijas tauta 13.janvārī sasparojas un īsteno sabiedriski nozīmīgas akcijas. Viena no spilgtākajām šādām iedzīvotāju aktivitātēm, protams, bija pirms diviem gadiem.
Par autoru
Zvērināts advokāts
Reklāma