Alberts Jodis
mārketings, reklāma, PR
Mainīgos tirgus apstākļos uzņēmumam vairāk iespēju straujai attīstībai
Pievienots 2011 gada 7. decembrī | 0 komentāri
Drukāt
Tuvojoties gada noslēgumam, daudzi uzņēmumi velta laiku nākamā gada mārketinga budžeta plānošanai, ne vienmēr ņemot vērā ārējās vides mainīgo ietekmi. Šī brīža nepastāvīgajos apstākļos uzņēmumiem būtu ar apdomu jāizturas pret konkrētu reklāmas aktivitāšu plānošanas ilgtermiņā, lai ārējās vides izmaiņas negatīvi neietekmē uzņēmuma darbību, tās varētu izmantot savā labā un nepalaistu garām iespējas.

Tirgus, cilvēku pirktspēja, konkurentu aktivitātes, pieprasījums un nozares tendences vietējā tirgū un ārvalstīs šobrīd mainās ļoti strauji un izmaiņas nav iespējams paredzēt pat dažus mēnešus uz priekšu, tādēļ uzņēmumi, kas, kā ierasts, gada beigās veiks mārketinga aktivitāšu plānošanu nākamajam 12 mēnešu periodam, var palaist garām šobrīd vēl neredzamās attīstības iespējas.

Lai sasniegtu efektīvākos mārketinga komunikācijas rezultātus, celtu uzņēmuma vērtību un veidotu pozitīvu tēlu, parasti tiek noteikts mērķis – kur vēlamies atrasties pēc gada vai diviem – taču konkrētas aktivitātes jārealizē pietiekoši dinamiski un fleksibli, pielāgojoties apkārt notiekošajam. Korekcijas plānošanā jāveic regulāri, pieļaujot iespēju mārketinga budžetu sadalīt, vadoties no tā, kā mainās situācija un riski. Iespējas un izdevības ir tās, kas spēj celt uzņēmuma vērtību īsā laika periodā un nebūtu vēlams to neizmantot tikai tādēļ, ka budžets saplānots un izmaiņas veikt ir sarežģīti.

Mārketinga speciālistam pašam vai piesaistot ekspertus aktivitāšu plānošana jāveic atkārtoti ne retāk kā reizi trīs mēnešos, izvērtējot veiksmes, nosakot iespējamās tendences tirgū, izanalizējot konkurentu rīcību. Jā, tas prasa rūpīgāku darbu, tomēr arī rezultāti neizpaliks un nebūs jāsecina, ka ilgtermiņa plānojums kārtējo reizi nav bijis pietiekoši precīzs.

Tāpat arvien vairāk uzņēmumu pieredze rāda, ka attaisnojas ieguldījumi, kas tiek veikti tirgus izpētē. Auditorijas paradumu un sabiedriskās domas izpēte, aptaujas, konkurentu analīze un veikto aktivitāšu izvērtējums, ļauj daudz skaidrāk apzināties uzņēmuma iespējas un riskus, kā arī izvirzīt konkrētākus darbības uzdevumus.


Komentāri:
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Tavs komentārs:
Par autoru
Alberts Jodis ir izveidojis un vada vienu no pazī ...
Vairāk
Reklāma