23. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Almants, Haralds
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » ES līderi vienojas pagarināt sankcijas pret Krieviju
ES līderi vienojas pagarināt sankcijas pret Krieviju
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 14. decembris 2018, 15:04
Ņemot vērā Krievijas agresiju pret Ukrainu, Eiropas Savienības (ES) līderi vienojušies uz pusgadu pagarināt Maskavai jau noteiktās sankcijas.

“ES vienbalsīgi pagarina ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā progresa neesamību Minskas vienošanās izpildē,” mikroblogošanas vietnē “Twitter” pēc vairāku stundu garām diskusijām paziņoja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks

Līdzšinējais pret Krieviju noteikto sankciju termiņš beidzas 31. janvārī, un tās tiks pagarinātas vēl uz pusgadu. Kā zināms, ES sankcijas tika noteiktas 2014. gada jūlijā un to mīkstināšanu ES saistījusi ar Minskas vienošanās izpildi.

Tajā pašā laikā ES nav izšķīrusies par vēl kādām jaunām sankcijām, lai gan vairākas valstis aicinājušas apsvērt iespēja ieviest stingrākas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

Latvija un vairākas citas līdzīgi domājošās valstis samita arī nosodīja Krievijas agresiju pret Ukrainu Azovas jūrā, kas ir starptautisko tiesību pārkāpums.

Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis norādīja, ka notikums 25. novembrī pie Kerčas šauruma uzskatāms par Krievijas kārtējo agresīvo rīcību pret kaimiņiem un kārtējo starptautisko tiesību pārkāpumu. Šis nav nejaušs gadījums, bet gan epizode plašākā Krievijas stratēģijā.

“Krievija anektēja Krimu, tad uzsāka konfliktu Austrumukrainā, kur nav progresa Minskas vienošanās izpildē, uzcēla Kerčas tiltu un tagad mēģina pārņemt Azovas jūru savā kontrolē. Mēs redzam agresijas aktu virkni, kur katrs nākamais incidents tikai saasina drošības situāciju Eiropā. Tāda agresīva rīcība nedrīkst palikt bez atbilstošas, stingras reakcijas no mūsu puses. Aprobežoties tikai ar paziņojumiem būtu nepareizi. Krievija mūs – Rietumus pārbauda, vēro, kāda būs mūsu rīcība šajā gadījumā. Ja mēs nespersim stingrus atbildes soļus, Krievija izdarīs secinājumus un turpinās savu taktiku attiecībā uz kaimiņiem,” sacīja Kučinskis.

Kā zināms, sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats