13. maijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Ira, Iraīda, Irēna
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Turcijas ražotājiem izdevies atrast alternatīvus tirgus
Turcijas ražotājiem izdevies atrast alternatīvus tirgus
Autors: BNA / 9. februāris 2016, 11:05
Turcijas valdība atradusi jaunus tirgus daļai produkcijas, kas gada sākumā zaudējusi vietu Krievijas tirgū.


Līdz ar Krievijas sankcijām, vairākas Turcijas ekonomikai nozīmīgas nozares saskārušās ar milzu zaudējumiem. Vissmagākās sekas skārušas lauksaimniecības jomu, uz kuru no gada sākuma attiecas pārtikas embargo. Krievija, kas līdz šim bija nozīmīgs Turcijas sadarbības partneris, aizliegusi valstī ievest Turcijas augļus un dārzeņus, grieztos ziedus, gaļas produktus un citas preces.

Tomēr, kā norāda Turcijas valdība, ražotājiem ir izdevies atrast alternatīvus tirgus un līdz ar to atrisināt jautājumus saistībā ar eksportu septiņiem produktiem, kas aizliegti Krievijā.

Jaunus noieta tirgus atraduši svaigie augļi un dārzeņi, saulespuķes, grieztie ziedi, jūras veltes, mājputnu produkti, olas un piena produkti.

Valdība kopā ar attiecīgajām iestādēm strādā, lai mazinātu kaitējumu, kas nodarīts lauksaimniekiem un eksportētājiem. Daži no produktiem piegādāti dažādos Eiropas tirgos, galvenokārt Zviedrijā.

Kā zināms, Krievija apstiprinājusi virkni ekonomisku sankciju pret Turciju pēc tam, kad tā netālu no Sīrijas notrieca Krievijas kara lidmašīnu.

Sankcijas iekļauj arī apturēt lidojumus uz Turciju, kas ir galvenais tūristu galamērķis, kā arī noteikt importa aizliegumu Turcijas augļiem un dārzeņiem. Valdības rīkojumā iekļauts arī apturēt starpvaldību komisijas tirdzniecības darbību un noteikt ierobežojumus Turcijas transporta uzņēmumiem.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eksports, pārtikas embargo, Turcija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats