16. oktobris, Sestdiena
Vārda dienas: Daiga, Dinija
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Francijas ministrs: Parīze vēlas, lai Krievija atceļ pārtikas embargo
Francijas ministrs: Parīze vēlas, lai Krievija atceļ pārtikas embargo
Autors: BNA / 1. februāris 2016, 12:02
Francija, kas arvien aktīvāk iestājas par Eiropas Savienības (ES) sankciju atcelšanu pret Krieviju, vēlas, lai tiktu atcelts arī Krievijas noteiktais pārtikas embargo.


Francijas Zemkopības ministrs Stefans Lefolls norādīja, ka valsts vēlas pēc iespējas drīzāku Krievijas pārtikas embargo atcelšanu. Tajā pašā laikā ministrs piebilda, ka ne viņš, ne Francijas nevar apspriest šo jautājumu ar Krieviju, jo tas ir jārisina Eiropas Savienībai.

“Protams, es gribu, lai pārtikas embargo tiktu atcelts. Esmu devies uz Krieviju, lai pārrunātu šo tēmu,” norādīja Lefolls.

Pagājušajā nedēļā dažādās Francijas pilsētās agrorūpniecības kompleksu pārstāvji rīkoja liela mēroga protestus. Problēmas rada īpaši zemās iepirkuma cenas gaļai un piena produktiem.

Jau vēstīts, ka Francijas ekonomikas ministrs Emaniels Makrons pagājušajā nedēļā pauda cerību, ka starptautiskās sankcijas pret Krieviju, kurai tās piemērotas par iesaistīšanos Ukrainas krīzē, tiks atceltas šovasar.

Plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

Pašreizējo sankciju termiņš beidzas 31.janvārī, savukārt pagarinājums paredz sankcijas līdz 2016. gada 31. jūlijam.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ES sankcijas, Francija, Krievija, pārtikas embargo, Ukrainas krīze

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats