15. augusts, Pirmdiena
Vārda dienas: Dzelde, Zenta
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » EP pārmet Krievijai jaukšanos valstu konfliktos
EP pārmet Krievijai jaukšanos valstu konfliktos
Autors: BNA / 22. janvāris 2016, 10:58
Krievijai ir jāpārtrauc tiešā un netiešā iesaiste konfliktos Gruzijas, Moldovas un Ukrainas teritorijās un jābeidz stāties ceļā šo valstu izvēlētajam ceļam uz Eiropas Savienību (ES), teikts Eiropas Parlamenta (EP) deputātu ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā, kurā izvērtēts trīs kaimiņvalstu reformu progress, kopš spēkā stājušies asociācijas un brīvās tirdzniecības nolīgumi ar ES.


Rezolūcijā EP deputāti atzinīgi vērtē Moldovas, Gruzijas un Ukrainas progresu ES integrācijas reformās un aicina Krieviju “nekavējoties izbeigt visa veida tiešu vai netiešu iesaisti” konfliktos šo valstu teritorijās, tostarp pārtraukt Krimas okupāciju.

Viņi atzinīgi vērtē to, ka, neskatoties uz negatīvām ekonomikas tendencēm reģionā, eksports no Gruzijas uz ES palielinājies par 15 %, un no Moldovas par 62 %. Tādas pašas pozitīvas tendences sagaidāmas arī Ukrainā.

EP deputāti nosoda Krieviju par to, ka tā vienpusēji apturēja savu brīvās tirdzniecības nolīgumu ar Ukrainu, ieviešot stingrus tirdzniecības ierobežojumus Ukrainas eksportam uz Krieviju – brīdī, kad stājās spēkā ES un Ukrainas tirdzniecības nolīgums.

Viņi pauž arī bažas par Ukrainas joprojām bēdīgo ekonomisko un finanšu stāvokli un atkārto vajadzību pēc ES finansiāla atbalsta, taču sagaida, ka Ukrainas vadība 2016. gada pirmajā ceturksnī izpildīs savas saistības “endēmiskās korupcijas” apkarošanas jomā, jo tas joprojām tiek uzskatīts par galveno šķērsli valsts reformām un attīstībai.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ES, Krievija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats