23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievija nosaka Ukrainai pārtikas embargo
Krievija nosaka Ukrainai pārtikas embargo
Autors: BNA / 21. decembris 2015, 14:46
Līdz ar jauno gadu, spēkā stāsies arī Krievijas noteiktais pārtikas embargo Ukrainai, pirmdien paziņoja Krievijas Ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs.


"Šie pasākumi tiks ieviesti līdz ar 1.janvāri," sacīja Medvedevs, apliecinot, ka tikko parakstījis attiecīgo dekrētu.

Brīvās tirdzniecības darījumam starp Ukrainu un Eiropas Savienību (ES) ir jāstājas spēkā no 1.janvāra, kas ir daļa no plašākas vienošanās, kura savukārt izraisīja pašreizējo krīzi starp Kijevu un Maskavu.

Krievijas puse jau vairākkārt norādījusi, ka Ukraina nevar būt divas brīvās tirdzniecības zonas dalībnieks, jo tas var radīt risku, ka Krievijā ieplūdīs daudz preces no trešajām valstīm. Tā uzstāja uz konkrētiem pasākumiem risku novēršanai, taču, tā kā līdz šim Ukraina nav nākusi klajā ar Krievijai apmierinošu ieceri, Ukrainai draud pārtikas embargo, kā atbilde uz anti- Krievijas sankcijām.

Kā pirmais solis bija prezidenta Vladimira Putina lēmums apturēt Krievijas 2011. gadā noslēgto brīvās tirdzniecības līgumu ar Ukrainu.

"Mums ir jāaizsargā mūsu tirgus un ražotāji, un jādara viss, lai novērstu importu, kas maskēts kā ukraiņu produkti, taču patiesībā nāk no citām valstī," norādīja Medvedevs.

Viņš norādīja, ka ir bijušas vairākas sarunu kārtas, taču tās nav devušas vēlamos rezultātus.

"Ne Ukraina, ne ES nav gatavas parakstīt juridisku saistošu vienošanos, kurā būtu ņemtas vērā Krievijas intereses," norāda Medvedevs.

Jau vēstīts, ka 18.novembrī Krievija pieņēmusi lēmumu noteikt pārtikas embargo Ukrainai, pamatojot savu lēmumu ar to, ka Ukraina pievienojusies Rietumvalstu sankcijām pret Krievijas Federāciju.

Saskaņā ar oficiālo informāciju, iespējams kaitējums Ukrainas ekonomikai var sasniegt aptuveni 1,5 miljardu dolāru gadā. Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks norāda, ka Krievijas rīcība maksās Ukrainas ekonomikai aptuveni 600 miljonu dolāru.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Dmitrijs Medvedevs, Krievija, Ukraina

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats