23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievijas ražotāji cietuši neveiksmi - pārtikas embargo sekas aizvien jūtamas
Krievijas ražotāji cietuši neveiksmi - pārtikas embargo sekas aizvien jūtamas
Autors: BNA / 16. decembris 2015, 12:15
Krievijas pārtikas ražotājiem nav izdevies pilnībā kompensēt zaudējumus saistībā ar valsts noteikto importa aizliegumu Rietumvalstu ražotājiem, liecina Krievijas Centrālās bankas paziņojums.


Kaut arī vietējā ražošana kopumā ir pieaugusi, kopējais piedāvājums ir samazinājums lielākai daļai pārtikas produktu kategoriju, liecina dati.

Šajos termiņos visnozīmīgākais kritums vērojams liellopu gaļas, sviesta, zivju un dārzeņu piegādēs. Kopējais piedāvājums svaigai liellopu gaļai samazinājies par 42%, lai gan vietējie ražotāji spējuši palielināt savu produkciju par teju 25%.

Piedāvājums neapstrādātiem dārzeņiem, zivīm un sviestam samazinājies no 10 - 15 %.

Kritums vērojams arī sieru, ābolu un gaļas izstrādājumu piegādē - aptuveni no 1-5%.

Vienlaikus Krievijas ražotāji spējuši palielināt mājputnu gaļas, cūkgaļas, piena produktu un kartupeļu piegādi teju līdz 19& atkarībā no produkta. Krievu kartupeļu ražošana pieaugusi pat par 25%.

Kā zināms, atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Neskatoties uz vairākiem mēģinājumiem aizstāt pārtikas importa preces, Krievijai tomēr pastāv risks, ka dažas aizliegtās pārtikas preces pilnībā nebūs iespējams aizstāt ar vietējiem produktiem, kā rezultātā vislielāko triecienu varētu just gaļas un piena produkti.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Krievija, pārtikas embargo, ražošana, sankcijas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats