21. jūnijs, Piektdiena
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Mogerīni: Neredzu iemeslu, lai sankcijas pret Krieviju netiktu pagarinātas
Mogerīni: Neredzu iemeslu, lai sankcijas pret Krieviju netiktu pagarinātas
Autors: BNA / 14. decembris 2015, 11:10
Lai kliedētu bažas saistībā ar Eiropas Savienības (ES) lēmumu atlikt sarunas par Krievijas sankciju pagarināšanu, pirmdien ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni paziņojusi, ka sankcijas pret Maskavu tiks pagarinātas.


"Es neredzu lielas problēmas no nevienas dalībvalsts saistībā ar šo politisko lēmumu," sacīja Mogerīni.

Viņa norādīja, ka šīs jautājums ir Eiropadomes dienaskārtībā.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības valstis uz šo nedēļu atlikušas lēmuma pieņemšanu par Krievijai noteikto ekonomisko sankciju pagarināšanu, jo Itālija paudusi vēlmi, lai lēmumu pieņem ES līderi samitā, kas norisināsies nākamajā ceturtdienā un piektdienā.

Itālijas avoti apstiprināja, ka Roma lūgusi diskusijas par sankciju pagarināšanu pret Krieviju atlikt, jo tas esot svarīgs jautājums, kuram nepieciešama pienācīga uzmanība. Tiek uzsvērts, ka Itālijas lūgums nenozīmē, ka tā iebilst pret sankciju pagarināšanu. To apstiprinājuši arī ES diplomāti, kas gaida, ka jautājums tiks atrisināts tuvākajās dienās.

Tikmēr Ukrainas amatpersonas ir noraizējušās, ka Eiropa varētu mīkstināt sankcijas laikā, kad Rietumiem jārēķinās ar Maskavas palīdzību Sīrijas konflikta atrisināšanā.

Plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

ES amatpersonas norādīja, ka pastāv iespēja, ka Rietumvalstis atcels sankcijas pret Kremli, taču tikai tādā gadījumā, ja Maskava īstenos visus punktus, kuri ir atzīmēti Minskas līgumā. Kamēr šīs saistības netiks pildītas, ES ierobežojošie pasākumi pret Krieviju paliks spēkā.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ES, Federika Mogerīni, Krievija, sankcijas, Ukrainas krīze

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats