23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Turcijai noteiktās sankcijas valstij nesīs milzu zaudējumus
Turcijai noteiktās sankcijas valstij nesīs milzu zaudējumus
Autors: BNA / 8. decembris 2015, 11:30
Krievijas noteiktās ekonomiskās sankcijas Turcijai izmaksās aptuveni 9 miljardus dolāru (8,3 miljardus eiro), pirmdien paziņoja Turcijas premjerministra vietnieks Mehmets Šimšeks.


Paredzams, ka pašreizējā saspīlētā situācija Turcijas iekšzemes kopproduktu (IKP), visticamāk, samazinās par 0,3-0,4 procentpunktiem. Līdzīgus aprēķinus publiskojusi arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, norādot, ka, ja Krievijas sankcijas tiks pilnībā piemērotas ar nākamo gadu, tad Turcijas gada produkcija varētu samazināties par 0,3,-0,7 procentpunktiem. 

Jāatzīmē, ka pirms Krievijas lidmašīnas notriekšanas Turcijas IKP pieaugums 2015. gadā tika prognozēts par 3 procentiem. 

"Turcijas tūrisma, būvniecības, pārtikas un plaša patēriņa produktu nozares jutīs triecienu jau 2016. gadā," norādīja uzņēmumu vadības konsultanta "Verisk Maplecroft" direktors Entonijs Skinners.

Abu valstu ekonomiskās saites ir ļoti ciešas - Krievija ir septītais lielākais Turcijas eksporta tirgus, veidojot 3,8 procentus no kopējā eksporta un 0,7 procentus no Turcijas IKP. Savukārt Krievijas tūristi veido 12,2 procentus no 37 miljoniem tūristu Turcijā pērn.

"Krievijai joprojām ir vairāki "ieroču" savā arsenālā, lai palielinātu spiedienu uz Turciju," norāda Skinners, piebilstot, ka viņu rokās atrodas iespēja samazināt enerģijas eksportu ziemā.

Krievijas gāze veido gandrīz 56 procentus no Turcijas enerģijas importa, un lai arī Turcija norādījusi, ka varētu piegādes aizstāt ar Azerbaidžānas gāzi, tas nebūs tik viegli, norāda Skinners.

Kā zināms, saistībā ar nesen notikušo incidentu, kad Turcija netālu no Sīrijas notrieca Krievijas kara lidmašīnu, Maskava sākusi īstenot aktīvas pretdarbības pret turku uzņēmējiem un valsts pilsoņiem.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs apstiprinājis virkni sankciju pret Turciju, tai skaitā attiecībā uz lauksaimniecības produktu importu, kurš stāsies spēkā no 1.janvāra.

Kā liecina publiskotā informācija, no pārtikas produktiem aizliegti augļi un dārzeņi, tostarp tomāti, sīpoli, gurķi, vīnogas, aprikozes un āboli. Tiem pievienojušies arī vistas produkti un sāls.

Valdības rīkojumā iekļauts arī apturēt starpvaldību komisijas tirdzniecības darbību un noteikt ierobežojumus Turcijas transporta uzņēmumiem.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ekonomika, sankcijas, Turcija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats