23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Ukraina apturējusi preču pārvadājumus uz Krimu
Ukraina apturējusi preču pārvadājumus uz Krimu
Autors: BNA / 24. novembris 2015, 10:51
Ukraina apturējusi kravu pārvadājumus uz Krievijas anektēto Krimu, kā arī draudējusi aizliegt pārtikas preču importu no Krievijas.


Pašlaik Krimā darbojas tikai būtiskākie pakalpojumi un valdības biroji pēc tam, kad nedēļas nogalē Hersonas apgabalā uzspridzināti elektrolīniju balsti. Lai arī elektriķu brigādes ir gatavas sākt elektrolīniju remontu, tos traucē Krimas blokādes aktīvisti.

Lielākā daļa no Krimas iedzīvotājiem dzīvo bez elektrības un ūdens. Sabiedriskais transports joprojām darbojas un slimnīcas izmanto ģeneratorus.

Abu valstu attiecībām pasliktinoties, Ukraina plāno ieviest  jaunus noteikumus attiecībā uz kravu pārvadājumiem, liedzot Krievijas preču pārvadājumus.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks paziņojis, ka valdība uz laika aizliedz kravas satiksmi uz administratīvās robežas starp Ukrainu un Krimu.

Tāpat Ukrainas Jaceņuks paziņojis, ka gadījumā, ja no 1. janvāra Krievija ieviesīs pārtikas embargo pret Ukrainu, Maskavu sagaida līdzīgs liktenis.

“Es vēlos, lai būtu skaidrs, ka Krievijas draudi par pārtikas embargo attiecībā uz Ukrainas precēm kļūst par iemeslu identiskai atbildei no Ukrainas puses,” sacīja premjers, apliecinot, ka no 1.janvāra Ukrainas robeža būs slēgta Krievijas pārtikas produktiem un precēm.

Kā zināms, trešdien, 18.novembrī, Krievija pieņēmusi lēmumu noteikt pārtikas embargo Ukrainai, pamatojot savu lēmumu ar to, ka Ukraina pievienojusies Rietumvalstu sankcijām pret Krievijas Federāciju.

Lēmums nācis klajā pēc tam, kad Ukraina, Eiropas Savienība (ES) un Krievija nav spējušas rast vienošans par brīvās tirdzniecības zonu starp ES un Ukrainu. 

Oktobra beigās Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs norādīja, ka Ukraina nevar būt divas brīvās tirdzniecības zonas dalībnieks, jo tas var radīt risku, ka Krievijā ieplūdīs daudz preces no trešajām valstīm. Viņš uzstāja uz konkrētiem pasākumiem risku novēršanai, taču, tā kā līdz šim Ukraina nav nākusi klajā ar Krievijai apmierinošu ieceri, Ukrainai draud pārtikas embargo, kā atbilde uz anti- Krievijas sankcijām.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: kravas pārvadājumi, Krievija, Ukraina

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats