23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Ukraina gatava pārtikas embargo no Krievijas puses
Ukraina gatava pārtikas embargo no Krievijas puses
Autors: BNA / 6. novembris 2015, 12:04
Ukraina ir gatava pārtikas embargo no Krievijas puses, ceturtdien paziņoja Ukrainas ministrs Alekss Pavļenko.


"Attiecībā uz lauksaimniecības nozares situāciju un soda ieviešanu no nākamā gada, mēs esam gatavi tam, ka Krievijas Federācija veiks stingrus pasākumus. Mūsu mērķis ir pāriet uz Eiropas Savienības(ES)tirgu," paziņojis Pavļenko.  

Saskaņā ar ministra teikto, ES ir uzticams Ukrainas partneris, kas atvērs valstij savas robežas, tādējādi reaģējot uz Krievijas lēmumu aizliegt Ukrainas pārtikas importu. 

"Tagad Krievijas ir tirgus ir mazāks nekā puse no Āfrikas tirgū, kurš savukārt ir divas reizes mazāks nekā Eiropas Savienības tirgus, kur mēs eksportējam produkciju gandrīz 5 miljardu dolāru vērtībā katru gadu," norāda Pavļenko.

Septembra beigās Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs ziņoja, ka Krievijas Federācija mainīs tirdzniecības regulējumu ar Ukrainu.

Jau vēstīts, ka atbildot uz Rietumvalstu sankcijām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Kā zināms, pārtikas embargo pret Ukrainu stāsies spēkā līdz ar 2016. gada 1. janvāri, ja Maskavai neizdosies vienoties ar saviem partneriem grozījumos, lai panāktu vienošanos par brīvās tirdzniecības zonas izveidi starp Ukrainu un Eiropas Savienību (ES).Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Alekss Pavļenko, Krievija, Ukraina

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats