29. novembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Ignats
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Grieķija ceļā uz to, lai saņemtu nākamo aizdevumu no kreditoriem
Grieķija ceļā uz to, lai saņemtu nākamo aizdevumu no kreditoriem
Autors: BNA / 23. oktobris 2015, 11:53
Grieķijas valdība atrodas uz pareizā ceļa un tās starptautiskie kreditori, iepazinušies ar valsts veiktajām reformām, izmaksās Atēnām 3 miljardus eiro no jaunā 86 miljardu eiro lielā aizdevuma, paziņojis Eiropas ekonomikas komisārs Pjērs Moskovisī.


Eiropas ekonomikas komisārs radio intervijā norādīja, ka Grieķijas paveiktas vērtējams pozitīvi un valsts atrodas uz pareizā ceļa.

"Grieķija ir paveikusi virkni zināmu reformu, un mēs gatavojamies tai izmaksāt nākamo aizdevumu daļu 3 miljardu eiro vērtībā," sacīja Moskovisī.

Viņš norāda, ka nākamais paveicamais solis ir jautājumi par rekapitalizāciju Grieķijas bankām un to parādu atmaksu.

"Grieķija katrā ziņā atrodas uz pareizā ceļa, ja vien mēs katrs spēlējam savu lomu, kas nozīmē to, ka Grieķija veic reformas un ietur konstruktīvu attieksmi pret saviem partneriem," piepilda Moskovisī.

Jau vēstīts, ka Grieķija un tās starptautiskie aizdevēji sākuši sarunas, lai pārbaudītu valsts veiktās reformas, kas Atēnām jāīsteno apmaiņā pret finansiālo atbalstu no jaunā 86 miljardu eiro lielā aizdevuma.

Grieķijas parlaments pagājušajā nedēļā apstiprināja kārtējo taupības budžetu – lielākā daļa 154 deputāti no 300 atbalstījuši radikālu likumprojektu, kas paredz nodokļu turpmāku paaugstināšanu un pensiju samazināšanu, ko pieprasa aizdevēji kā nosacījumu, lai saņemtu 86 miljardu eiro lielo atbalstu.

Līdz ar pirmajām nodokļu izmaiņām, Atēnas sākušas gatavojot jaunu reformu, kas paredz palielināt nodokli lauksaimniekiem. Pēcāk paredzēts turpināt arī pensiju reformas, lai nodrošinātu sistēmas dzīvotspēju, kas nozīmē, ka līdz 2015. gada beigām sagaidāms papildus pensiju samazinājums.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: aizdevums, Grieķija, Pjērs Moskovisī

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats