30. septembris, Sestdiena
Vārda dienas: Elma, Menarda
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » ASV plāno ļaut Krievijai pievienoties militārās sarunās par Sīriju
ASV plāno ļaut Krievijai pievienoties militārās sarunās par Sīriju
Autors: BNA / 18. septembris 2015, 10:42
Palielinoties satraukumam un nedrošībai par Krievijas nodomiem, ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija plāno pieņemt Krievijas piedāvājumu ļaut tai piedalīties tiešajās sarunās par tās militārās palīdzības nodrošināšanu Sīrijai.


Meklējot atbildes uz neskaitāmiem jautājumiem par Krievijas nodomiem attiecībā uz Sīriju, ASV amatpersonas izteikušas, ka sagaida, ka administrācija sāks militārās sarunas ar Krieviju tuvākajās dienās. Pentagons uzņemsies diskusiju vadību, bet precīzs tās saturs, norises vieta un laiks vēl nav noteikts, ziņo amatpersonas.

Valsts sekretārs Džons Kerijs sarunās ar žurnālistiem atklāja Krievijas piedāvājumu sarunām, norādot, ka to pāris dienas iepriekš telefonsarunā ierosinājis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Kerijs norāda, ka personīgi domā, ka ideja ir laba, vienlaikus uzsverot, ka administrācija joprojām vērtā tā pamatotību.

Kerijs atklāja, ka Lavrovs telefonsarunā ierosināja militārās sarunas, lai apspriestu jautājumu par to, kas tiks darīts, lai novērstu konfliktu un kādi ir tālākie valsts nodomi.

Baltā nama preses sekretārs norādīja, ka Obamas administrācija būtu gandarīta par konstruktīvu Krievijas atbalsta centieniem. Vienlaikus gan vairākas amatpersonas aizvien saskata draudus Krievijas rīcībā un neskaidrs paliek jautājums par Krievijas lomu Sīrijas konfliktā, jo Maskavas militārais palielinājums Sīrijā mulsina un nav saprotams, kā uz to reaģēt. 

Pēdējo dienu laikā Krievija uz Sīriju ir nosūtījusi aptuveni pusduci kaujas tanku un citu ieroču - kopā ar militāro padomnieku, tehniķi, apsargiem un viss liecina par mērķi izveidot gaisu bāzi netālu no Latākijas pilsētas piekrastes.

ASV amatpersonas norāda, ka Vladimira Putina nodomi Sīrijā aizvien paliek noslēpums.

Kopš 2011. gada, kad stājies spēkā Sīrijas prezidenta Bašara al Asadama režīms, saasinājies karš starp dažādām nemiernieku grupām, kurā līdz šim nogalināti vismaz 240,000 cilvēki.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ASV, karš, Krievija, Sīrija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats