23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Eiropas Savienība pagarina Krievijas melno sarakstu
Eiropas Savienība pagarina Krievijas melno sarakstu
Autors: BNA / 15. septembris 2015, 11:43
Eiropas Savienība (ES) paplašinājusi fizisko un juridisko personu loku, kuriem piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā.


ES par sešiem mēnešiem pagarinājusi vīzu aizliegumu un aktīvu iesaldēšanu vairākiem cilvēkiem un uzņēmumiem, kas cieši saistīti ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina un citu Krimas aneksijā iesaistīto personu darbībām Ukrainā.

"Novērtējums par situāciju nepamato izmaiņas sankciju režīmā, ar kuru saskaņā 149 personām un 37 vienībām ir liegta ieceļošana Eiropā un ierobežotas finansiālās darbības," norāda ES.

Eiropa aicinājusi visas dalībvalstis ciešāk koordinēt sankcijas un sadarbību ar Vašingtonu.

Neskatoties uz februārī deklarēto pamieru, gan Ukrainas karaspēks un Krievijas separātisti turpina cīņas savā starpā.

Kā vēstīts, spēkā stājās jaunās ES sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā.

Kā zināms, sankcijas attiecās uz finanšu tirgiem, ierobežojot to pieeju Krievijas naftas kompānijām, tai skaitā «Rosņeftj», «Transņeftj» un gāzes koncernam «Gazprom».

Tāpat noteikti dažādi finansiāliem ierobežojumi, kas, galvenokārt, skars kapitāltirgus jomu un divejāda lietojuma preču ražotājus. Sankciju sarakstā iekļautas vairākas bankas, tai skaitā ”Rosselkhozbank”, “Sberbank, ”Gazprombank” un VEB.

Uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī finanšu ieguldīšana naftas krājumu meklējumos Krievijas arktiskajā reģionā.

ES noteikusi tirdzniecības aizliegumu ar deviņiem aizsardzības uzņēmumiem – ”OAO Almaz Antey”, “OAO NPO Bazalt”JSC Kalashnikov”, “JSC Sirius”, “OJSC Stankoinstrument”, “OAO JSC Chemcomposite”, “JSC Tula Arms Plant”, “NPK Technologii Maschinostrojenija” un “OAO Wysokototschnye.

Papildināts arī to fizisko un juridisko personu loks, kurām piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā. Zināms, ka sarakstā iekļautas vairākas Krievijas amatpersonas un uzņēmumi, kā arī personas no pašpasludinātās «Doņeckas tautas republikas» un Krievijas okupētās Krimas.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ES, Krievija, sankcijas, Ukrainas krīze

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats