23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievijas muita ierosina kriminalizēt nelegālu pārtikas produktu importu
Krievijas muita ierosina kriminalizēt nelegālu pārtikas produktu importu
Autors: BNA / 24. augusts 2015, 10:52
Krievijas muitas amatpersonas pieprasījušas bargākus sodus attiecībā uz nelegālās pārtikas produktu importu. Ja likumprojekts tiks apstiprināts, nelegālā pārtika tiks iekļauta tajā pašā sarakstā, kurā atrodas bīstamie ieroči un apdraudētie dzīvnieki.


Federālais muitas dienests publicējis likumprojektu, kas liecina, ka aizliegtie ārzemju pārtikas produkti uzskatāmi par “stratēģiski importētiem” un atkārtotas klasifikācijas iestādēm turpmāk ļaus celt apsūdzību krimināllietās, paredzot cietumsodu līdz septiņiem gadiem kontrabandā iesaistītām privātpersonām un uzņēmumiem.

Projekta autori par savu ieceri paziņoja jau ceturtdien, tie ir izstrādājušas likumprojektu, lai par ārvalstu pārtikas produktu kontrabandu sodītu bargāk. Tā vietā, lai naudas sods būtu starp 100,000 un 300,000 rubļu, tas varētu tikt piemērots līdz 1 miljonam rubļu, kā arī uzņēmumiem un privātpersonām draudētu cietumsods līdz septiņiem gadiem.

Tas pats kriminālkodekss tiek piemērots tiem, kas mēģina slepus ievest masu iznīcināšanas ieročus, kodolmateriālus, indīgas vielas un sprāgstvielas, šaujamieročus, kā arī ja apdraudēta tiek savvaļas dzīvnieku eksistence Krievijā.

Likumprojekts pašlaik nodots publiskai apspriešanai un ja tiks apstiprināts, tas stāsies spēkā 2016. gada martā.

Jau vēstīts, ka atriebjoties Rietumvalstīm par sankcijām, Krievijā pieņemts likums, kas pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.

“Lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas preces, kas tiek eksportētas uz Krievijas Federāciju no valstīm, kuras noteikušas sankcijas pret Krievijas juridiskām personām un/vai privātpersonām, kuras pievienojās minētajam lēmumam, ir aizliegts Krievijas teritorijā ievest pārtikas produkti. Tie tiks iznīcināti sākot ar šī gada 6. augustu,” liecina informācija Kremļa mājas lapā.

Pēdējo nedēļu laikā Maskava ir izdevusi rīkojumu iznīcināt tonnām sieru un citus pārtikas produktus, tostarp bekonu, nektarīnus, persikus un tomātus.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eksports, kontrabanda, Krievija, Muita, Pārtikas embargo, sankcijas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats