29. novembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Ignats
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Grieķijas premjerministrs lūdz Eiropas Parlamentu pievienoties aizdevēju grupai
Grieķijas premjerministrs lūdz Eiropas Parlamentu pievienoties aizdevēju grupai
Autors: BNA / 20. augusts 2015, 10:12
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs trešdien pieprasīja, lai Eiropas Parlaments (EP) pievienotos kreditoru grupai, kas pārrauga nesen apstiprināto sanācijas darījumu.


Pieprasījums tika iesniegts, atsaucoties uz to, ka eirozonas finanšu ministri oficiāli apstiprināja pirmo maksājumu daļu 86 miljardu eiro apmērā, kas ļaus Grieķijai noteiktajā termiņā ceturtdien izpildīt nozīmīgu kredītu atmaksas pārskaitījumu.

Ciprs izklāstīja pieprasījumu Parlamenta priekšsēdētājam Martinam Šulcam adresētā vēstulē.

"Es lūdzu tiešu un pilnīgu EP iesaisti - kā piektajam spēlētājam kreditoru kvartetā - regulārajā pārskata procesā par aizdevuma vienošanās izpildi," rakstīts Cipra vēstulē.

"Es to uzskata par politiski svarīgu, ka vienīgā Eiropas iestāde, ar tiešu tautas mandātu darbojas kā gala garants demokrātiskas atbildības un saderības ekonomikas politikai Eiropā," viņš piebilda.

Grieķu valdības avots atklājis, ka EP prezidents atzinīgi novērtējis pieprasījumu, norādot, ka šādu pieprasījumu jau ir formulējušas vairākas politiskās grupas parlamentā.

Kreditoru četrotne sevī ietver Eiropas Komisiju (EK), Eiropas Centrālo banku (ECB), Starptautisko Valūtas fondu (SVF) un Eiropas Stabilitātes mehānismu.

Jau vēstīts, ka pēc 23 stundu garām sarunām Grieķija vienojusies ar starptautiskajiem aizdevējiem par valsts budžeta radītājiem nākamajiem trīs gadiem, palielinot cerības, ka valstij nepieciešamais atbalsts tiks izmaksāts savlaicīgi. Abas puses vienojušās par darījuma informāciju, lai gan pāris mazāk būtiski jautājumi vēl atrisināmi.Diskusija par rakstu (0) , aizdevums, Aleksis Ciprs, Grieķija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats